Muszle zamiast grzybków

Autor: bk 03.08.2018 Nr: 31/2018
Łowce zyskają nie tylko muszlę, ale takżę rekreacyjny teren wokół niej.
Łowce zyskają nie tylko muszlę, ale takżę rekreacyjny teren wokół niej.

W pozostałych miejscowościach istnieją już grzybki taneczne. Mieszkańcy Chłopic i Łowiec też chcą miejsc na spotkania i kulturalne imprezy. Zdaniem władz gminy ciekawszym pomysłem są muszle koncertowe.

Ma ją Sopot i Ciechocinek, niedługo własne muszle koncertowe będą mieć także Chłopice i Łowce. To pomysł władz gminy na stworzenie niebanalnych miejsc dla lokalnej kultury.

– Społeczności tych miejscowości od dawna oczekują tego typu miejsc. W pozostałych wsiach istnieją grzybki, tym razem postanowiliśmy wykonać coś w innej formie – mów Andrzej Czyż, wójt Gminy Chłopice.

   I tak, za ok. 600 tys. zł w dwóch miejscowościach powstać mają muszle koncertowe, które stać się mają miejscami przystosowanymi dla lokalnej kultury i spotkań mieszkańców Chłopic i Łowiec.

   W Chłopicach planowane jest wykonanie zadaszonej sceny wraz z zapleczem, która stanąć ma przy parkingu zlokalizowanym w pobliżu Urzędu Gminy. Jak podkreśla wójt, obecnie teren ten nie jest w pełni wykorzystany. Budowa muszli ma to zmienić. Aby sfinansować te budowe gmina złożyła wniosek o dofinansowanie do LGD „Z Tradycją w Nowoczesność”, którego jest członkiem.

    W Łowcach planowane jest wykonanie szerszej infrastruktury. Tutaj, obok muszli powstać ma także nowy teren rekreacyjny z zewnętrzną siłownią, placem zabaw, plenerowymi szachami, stołem do ping-ponga oraz miejscem na grila.

   Inwestycja, wyceniona została na ok. 450 tys. zł, z czego większość pochodzić ma z dofinansowania PROW, o jakie gmina się ubiega.

   Jak podkreśla A. Czyż, jeśli wnioski gminy zostaną pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do dofinansowania, prace przy budowie muszli mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Komentarze
Popularne
Komentowane