Stare kino u Orsettiego

Autor: Erka 03.08.2018 Nr: 31/2018
Stare kino na muzealnym dziedzińcu.
Stare kino na muzealnym dziedzińcu.
Fot. Muzeum Kamienica Orsettich

"Środy w Starym Kinie Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich" to cykl projekcji rozpoczynających się, co środę o godz. 21. Przy dobrej pogodzie odbywają się na muzealnym dziedzińcu. Gdy pada wewnątrz.

Widzowie mogli już obejrzeć komedię "Sportowiec mimo woli" w reżyserii Mieczysława Krawicza z 1939 roku oraz usłyszeć o życiu codziennym i kulturze kinowej w okresie międzywojennym. Wyświetlono też dramat obyczajowy "Doktór Murek" w reżyserii Juliusza Gardana z 1939 opatrzony opowieścią o latach 1914 -1918 w Jarosławiu w kontekście drogi do niepodległości Jana Laskowskiego.

   Cykl projekcji filmowych organizowany jest w ramach inicjatywy "Jarosławskie dla Niepodległej" we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym w Warszawie w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Komentarze
Popularne