Zarzuty za oszukanie podwykonawców A4

Autor: bk 10.08.2018 Nr: 32/2018
Oszukani podwykonawcy w grudniu 2013 r. zorganizowali protest pod domem nieuczciwego prezesa.
Oszukani podwykonawcy w grudniu 2013 r. zorganizowali protest pod domem nieuczciwego prezesa.
Fot. Archiwum GJ

Sprawiedliwość jednak istnieje – tak informację o postawieniu przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu zarzutów Bogumiłowi W. – prezesowi Tech-Max Budownictwo, skomentowali przedstawiciele firm, którym meżczyzna nie wypłacił łącznie 900 tys. zł, za prace wykonane przy budowie autostrady A4.

O sprawie pokrzywdzonych firm pisaliśmy pod koniec 2013 r. („Oddaj nasze pieniądze!” GJ nr 51/2013)  kiedy ich przedstawiciele zorganizowali protest pod domem właściciela firmy, która ich zdaniem zalega z płatnościami na kwotę blisko 1 mln zł. Oszukanych miało zostać 20 mniejszych firm, którym Bogumił W. zlecał prace lub wynajmował od nich maszyny.

– Mamy wyciągi bankowe, które potwierdzają, że firma zalegająca nam z wypłatami dostała 475 tys. zł od Avaxu. Większość z nas nie dostaje pieniędzy od lipca czy sierpnia. Kwoty są różne, dochodzą do ponad 150 tys. zł – mówili wtedy protestujący.

   Podwykonawcy nie otrzymali pieniędzy nawet mimo sądowych nakazów zapłaty. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Jarosławiu, która początkowo umorzyła postępowanie w tej sprawie.

– Odwołania i kolejne miesiące walki o nasze pieniądze wreszcie przynoszą efekty – mówią przedsiębiorcy.

 

Mężczyzna został aresztowany 

Bogumił W. został kilka dni temu zatrzymany, usłyszał prokuratorskie zarzuty oszustwa na szkodę 20 firm podwykonawczych. Okazało się, że przy okazji prac budowlanych przy autostradzie A4 (odcinek Radymno-Korczowa) firma mężczyzny sprzedawała także paliwo, na co nie posiadała wymaganej koncesji. Z ustaleń śledczych wynika, że Tech-Max Budownictwo kupiło i następnie nielegalnie sprzedało paliwo o wartości ok. 270 tys. zł. Prezes spółki podejrzany jest także o prowadzenie, wbrew przepisom ustawy, księgowości spółki oraz nie złożenie w terminie rocznego sprawozdania finansowego.

Decyzją sądu Bogumił W. został aresztowany na trzy miesiące.

Komentarze
Popularne
Komentowane