Sołtysi donoszą na wójta gm. Radymno do prezesa Kaczyńskiego

Autor: Erka 10.08.2018 Nr: 32/2018 1
Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno uważa, że skierowany do J. Kaczyńskiego apel jest elementem brudnej kampanii wyborczej
Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno uważa, że skierowany do J. Kaczyńskiego apel jest elementem brudnej kampanii wyborczej

Jedenastu sołtysów z gminy Radymno podpisało się pod apelem skierowanym do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Proszą, by szef PiS nie popierał Bogdana Szylara, wójta gminy, Radymno, ponieważ samorządowiec narusza zasady demokracji.

- Ruszyła brudna kampania wyborcza – ucina krótko B. Szylar. – Nie chcę się zniżać do poziomu niczym niepopartych insynuacji – dodaje.

- Jesteśmy zawiedzeni, rozczarowani, i rozgoryczeni faktem, iż powierzyliśmy los naszej gminy osobie obecnego wójta. Okazał się kłamcą, intrygantem, manipulatorem. Dziś nie mamy, do kogo iść, aby w spokojnej, merytorycznej rozmowie rozwiązywać problemy związane z funkcjonowaniem gminy – pisze do J. Kaczyńskiego jedenastu z dziewiętnastu sołtysów gminy Radymno.

   Sołtysi zarzucają wójtowi lekceważenie prezesa PiS. Argumentują tym, iż wójt uznał, że mimo rozporządzenia o obniżeniu pensji samorządowcom, jego wynagrodzenia obniżać nie trzeba. Wójt zaznacza, że jego pensja została zmniejszona.  – Na wszystkie sprawy kierowane do niego ma jedną odpowiedź – Ja tu rządzę. Drugie zdanie, jakie można ewentualnie usłyszeć, to nie da się – uważają przedstawiciele wsi. Zarzucają B. Szylarowi powierzenie funkcji szefa kancelarii, kierownika geodezji i prawnika bez konkursu. Twierdzą, że nie ma dialogu między wójtem a lokalną społecznością. Zarzucają, że wójt nie realizuje programu rządu oraz stworzył swój dwór odsuwając ludzi, którzy doprowadzili do zwycięstwa przy ostatnich wyborach w gminie.

   - Nie ma nic do ukrycia. Wystarczy popatrzeć na efekty, na to, co wspólnie udało nam się osiągnąć przez trzy i pół roku. Na inwestycje prowadzone w każdej miejscowości. Na szkoły, place zabaw, boiska, drogi. To co zrobiliśmy widać. Popatrzmy rzeczowo. Nie poprzez chore emocje – odpowiada B. Szylar.

 

Pod apelem podpisali się sołtysi z Korczowej, Młynów, Zaleskiej Woli, Sośnicy, Piasków, Zamojsców, Budzynia, Chotyńca, Ostrowa, Łazów i Michałówki. 

Komentarze
Popularne
Komentowane