Wyruszyli po serce

Autor: bk 10.08.2018 Nr: 32/2018
Ruszających w trasę studentów żegnała rodzina i przyjaciele. Ich celem są Ateny oraz pomoc Karolkowi, którego również nie zabrakło podczas startu wyprawy w środę, 1 sierpnia.
Ruszających w trasę studentów żegnała rodzina i przyjaciele. Ich celem są Ateny oraz pomoc Karolkowi, którego również nie zabrakło podczas startu wyprawy w środę, 1 sierpnia.

Kacper, Andrzej i Krystian, którzy zdecydowali się pojechać rowerami aż do Grecji, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie 7-letniego Karolka, mają za sobą pierwsze setki kilometrów. W środę, 1 sierpnia wyruszyli z jarosławskiego rynku.

Były życzenia dobrej podróży i szerokiej drogi. Były podziękowania i łzy wzruszenia. Trzej studenci wyruszyli do Aten (miejsca urodzenia jednego z nich), aby wesprzeć zbiórkę środków na leczenie 7-letniego Karolka z Jarosławia.

   Karol Chmura ma dopiero 7 lat jednak już przeszedł dwie poważne operacje serca. Powodem tego jest wada zastawki, która wymaga kolejnej ingerencji lekarzy. Problem w tym, że rodzina chłopca utrzymuje się z jednej pensji, a operacja, którą chłopak powinien przejść w ciągu najbliższego roku kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. O chorobie chłopca i zaangażowaniu studentów pisaliśmy kilka tygodni temu na łamach Gazety Jarosławskiej („Rowerem po serduszko dla Karolka” GJ nr 28/2018).

   W pomoc chłopcu i jego rodzicom włączyło się wiele osób, w tym trzech młodych mężczyzn, studentów których pasją są rowerowe podróże.

   Dlaczego Ateny? Okazuje się, że tam urodził się Krystian, który teraz wraz z kolegami wróci, aby jako dorosły człowiek zobaczyć miejsce, gdzie przyszedł na świat.

   Wyprawa chłopaków ma być dla nich przygodą, ale przede wszystkim ma pomóc Karolkowi. Swój wkład w realizację tego celu może mieć każdy z nas. Chłopiec jest podopiecznym Jarosławskiej Fundacji „Pomocna Dłoń”.  Każdy kto chciałby weprzeć finansowo chorego chłopca może to uczynić wpłacając środki na konto fundacji: 12 9096 0004 2001 0000 2264 0001 z dopiskiem: Karol.

   A postępy chłopaków w drodze do Grecji, śledzić można na facebook`owym profilu „Rowerem po serce”.

Komentarze
Popularne
Komentowane