81 pomysłów na budżet obywatelski

Autor: bk 17.08.2018 Nr: 33/2018

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się aktualny budżet obywatelski miasta Jarosławia. Mieszkańcy zgłosili aż 81 propozycji zadań, które miałyby być wykonane w 2019 r. to więcej zgłoszeń niż wpłynęło na wszystkie poprzednie edycje razem wzięte.

Do podziału jest tym razem również rekordowa kwota 1 mln zł. Być może to ona jest przyczyną tak dużej aktywności jarosławian. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się te niewielkie, zakładające zorganizowanie wydarzeń kulturalnych, zakup wyświetlaczy prędkości pojazdów czy witaczy promujących Jarosław ale także większe projekty, których celem są remonty i przebudowy ulic, zakupem i ustawieniem ławek solarnych z ładowarką i internetem lub ławek Chonorowych Obywateli Miasta, szereg inwestycji w placówkach oświatowych, budowę wiat grillowo-widokowych i wiele innych pomysłów.

– Dziękuję wszystkim, którzy mimo wakacji tak aktywnie i licznie włączyli się w przygotowanie projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mam nadzieję, że równie licznie jarosławianie zaangażują się w wybór zadań do realizacji – mówi Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia.

   Zgłoszone projekty przechodzą obecnie weryfikację formalną. Urzędnicy sprawdzą czy są one zgodne z założeniami budżetu obywatelskiego i możliwe do wykonania. Weryfikacja powinna zakończyć sie do 4 września, później opublikowana zostanie lista projektów zaakceptowanych i odrzuconych. Od 8 do 28 września trwało będzie głosowanie, podczas którego mieszkańcy zdecydują, które ze zgłoszonych projektów zostaną zrealizowane. Wyniki głosowania poznamy 12 października. Br.

Komentarze
Popularne
Komentowane