Remontują plac przy dworcu

Autor: bk 17.08.2018 Nr: 33/2018
Prace przy remoncie placu przed dworcem PKP w Jarosławiu ruszyły w poniedziałek, 13 sierpnia.
Prace przy remoncie placu przed dworcem PKP w Jarosławiu ruszyły w poniedziałek, 13 sierpnia.

Na remont parkingu przed dworcem PKP w Jarosławiu mieszkańcy czekali długo. Najpierw wyprowadzić trzeba było sprawy związane z własnością działek leżących w jego obrębie. Teraz po latach negocjacji i rozmów remont wreszcie rusza.

Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 13 sierpnia. Inwestycja, która ma poprawić komfort korzystania z parkingu przy dworcu PKP ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Do tej pory stan Placu Więźniów KL Auschwitz był wątpliwą wizytówką miasta. Jednym z pierwszych widoków, z jakimi stykali się przyjeżdżający do Jarosławia był dziurawy, często częściowo zalany wodą parking.

   O remont placu zabiegali mieszkańcy oraz władze miasta. Na przeszkodzie stał stan własności placu. Poszczególne działki tworzące parking i najbliższe jego otoczenie należały do PKP, miasta i powiatu. Po latach negocjacji wreszcie udało się doprowadzić stan prawny do momentu, w którym możliwy jest remont.

   Prace kosztować mają 200 tys. zł, obejmą wykonanie nowych krawężników oraz nawierzchni placu. Jak zapewnia Hubert Ochmański, rzecznik prasowy burmistrza miasta Jarosławia, prace mają być prowadzone wahadłowo. Najpierw wykonany zostanie remont jednej części parkingu, druga dostępna będzie dla mieszkańców, później sytuacja się odwróci – podróżni będą korzystać z wyremontowanej już części, a prace obejmą drugą połowę placu. Ma to zmniejszyć uciążliwość związaną z remontem i wykluczyć konieczność całkowitego zamknięcia placu.

Komentarze
Popularne
Komentowane