Cenny remis JKS-u, punkt Orła po powrocie, porażka Piasta

Autor: ts 17.08.2018 Nr: 33/2018
Cenny remis JKS-u, punkt Orła po powrocie, porażka Piasta

 Piłka nożna IV liga: Nasze zespoły w pierwszej kolejce nowego sezonu nie wygrywały. JKS przywiózł remis z Dębicy. Remisem zakończył się też mecz Orła z Wiązownicą. Bez punktu ligę zaczęli natomiast piłkarze Piasta Tuczempy, którzy przegrali z Izolatorem.


Wisłoka Dębica – JKS Jarosław 1-1 (0-0)

1:0 Nowak 60 (karny)
1:1 Pawlak 63

Wisłoka: Dybski – Król, Remut, Hus – Bożek (85 Konik), Pęcak (32 Nowak), Łanucha, Fedan, Rębisz – Gwiazda (73 Guzik), Sojda
JKS: Mikus – Broda, Przewoźnik (46 Ptasznik), Saramak, Kuliga – Bała (87 Kołcz), Sobolewski, Bańka, Pawlak – Raba (90+3 Szakiel), Jurczak

Żółte kartki: Fedan, Sojda – Bańka
Sędziował: Mroczek (Mielec)
Widzów: 700

Jarosławianie bardzo się zmienili biorąc pod uwagę kadrę z ubiegłego sezonu. Spadkowicz z III ligi wymienił niemalże cały skład. Do drużyny wrócili „starzy znajomi”, wychowankowie klubu. W meczu z Wisłoką nasz team nie był faworytem, to raczej gospodarze uznawani są za kandydata do walki o awans, dlatego inauguracyjny remis czarno niebieskich należy uznać, za bardzo cenną zdobycz. JKS zagrał w Dębicy dość ostrożnie, czekał przede wszystkim na kontry i ta taktyka sprawdziła się. W 33 i 36 minucie bramkarza Wisłoki pokonać próbowali Bartłomiej Raba i Mateusz Jurczak. Gospodarze postraszyli nasz zespół w 41 minucie, ale Andrzej Mikus był na posterunku. W drugiej połowie obraz gry był bardzo podobny. Wisłoka częściej przebywała pod bramką JKS-u i dopięła swego. W 60 minucie Damian Bożek i został nieprzepisowo powstrzymany przez Dawida Kuligę a rrbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny skutecznie egzekwował Adrian Nowak, przy czym wypada napomnieć, że Mikus doskonale wyczuł jego zamiary. Do prawidłowej interwencji zabrakło mu dosłownie paru centymetrów. Z prowadzenia dębiczanie nie cieszyli się jednak długo, bo odpowiedź jarosławian była natychmiastowa. Na uderzenie z 30 metrów zdecydował się Sebastian Pawlak. Mocny strzał pod poprzeczkę zupełnie zaskoczył golkipera miejscowych i trochę przystopował rywali.

Orzeł Przeworsk - KS Wiązownica 0-0

Orzeł: Kurosz – Salwach, Strączek, Sykała, Kmiotek – Wilk, Nikanovych, Barszczak, Flis, Struś (88 Rączka) – Boratyn (81 Błajda).

Wiązownica: Michałowicz – Baran, Halejcio, Sokolenko, Bartnik – Michalik, Lorenc, Fedor (64 Pigan), A. Gil  (79 R. Gil) – Rop, Daniel.

Sędziował Wolan (Tarnobrzeg). Zólte kartki: Strączek, Nikanovych, Barszczak – Fedor.  Widzów 300.

 

Najpierw odbyła się uroczystość wręczenia pucharów dla Orła za awans do 4 ligi, ufundowanych przez Podkarpacki ZPN i Okręgowy ZPN w Jarosławiu. Piłkarzom przyszło walczyć w strugach deszczu, ale nie przeszkodziło im to w stworzeniu ciekawego widowiska, chociaż bramki nie padły. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. Kacper Rop próbował szarżować w polu karnym, ale został powstrzymany przez obrońców. Za chwilę szczęścia z rzutu wolnego szukał Valeryij Sokolenko jednak uderzył nad poprzeczką. Orzeł zespół okazję w 32 minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem z Wiązownicy nie popisał się Piotr Boratyn, który zamiast strzelać podawał do Karola Wilka, ten praktycznie tylko musnął piłkę, którą ostatecznie wybili obrońcy. Po zmianie stron obie ekipy zaatakowały jeszcze śmielej.

W pierwszych minutach oglądano niecelne strzały Andrija Nikanovicha i Jacka Flisa ze strony gospodarzy oraz Rafał Michalika po stronie gości, który kilka minut później w zamieszaniu pod bramką Kurosza omal nie zdobył gola. W 62 minucie wspomniany już Karol Wilk po raz kolejny miał okazję na otworzenie wyniku lecz jego strzał bramkarz przyjezdnych odbił na róg. – Ciężko wchodzimy w ligę, Wiedzieliśmy, że Orzeł to solidna drużyna. Chwała moim chłopakom za zaangażowanie i walkę. Z odrobiną szczęścia wywozimy punkt. Cieszy gra z tyłu ale martwi gra ofensywna – podsumował mecz trener gości Valerij Sokolenko. Niezadowolony był natomiast opiekun Orła – Miałem tylko dwa dni na poznanie drużyny, konsultowałem z zarządem i z chłopakami z drużyny taktykę na ten mecz. Przed meczem taki wynik brałbym w ciemno, ale z przebiegu gry pozostał nie dosyt. Stworzyliśmy sobie przynajmniej trzy stuprocentowe sytuacje, z których powinno coś wpaść – ocenił Adam Wałczyk, który dosłownie kilka dni przed inauguracją na stanowisku trenera drużyny z Przeworska nieoczekiwanie zastąpił Arkadiusza Kiszkę.

 

Ekoball Sanok

2-0

Błękitni Ropczyce

Wisłok Wiśniowa

3-2

Igloopol Dębica

Polonia Przemyśl

2-0

Sokół Nisko

Wisłoka Dębica

1-1

JKS 1909 Jarosław

Karpaty Krosno

3-0

Stal Gorzyce

Sokół Kolbuszowa Dolna

3-3

Korona Rzeszów

Piast Tuczempy

2-3

Izolator Boguchwała

Przełom Besko

2-2

Rzemieślnik Pilzno

Orzeł Przeworsk

0-0

KS Wiązownica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nazwa

M.

Pkt.

Z.

R.

P.

Bramki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 Karpaty Krosno

1

3

1

0

0

3-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 Ekoball Sanok

1

3

1

0

0

2-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Polonia Przemyśl

1

3

1

0

0

2-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 Wisłok Wiśniowa

1

3

1

0

0

3-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Izolator Boguchwała

1

3

1

0

0

3-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 Korona Rzeszów

1

1

0

1

0

3-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

 Rzemieślnik Pilzno

1

1

0

1

0

2-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

 JKS 1909 Jarosław

1

1

0

1

0

1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.

 Sokół Kolbuszowa Dolna

1

1

0

1

0

3-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.

 Przełom Besko

1

1

0

1

0

2-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.

 Wisłoka Dębica

1

1

0

1

0

1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.

 Orzeł Przeworsk

1

1

0

1

0

0-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 KS Wiązownica

1

1

0

1

0

0-0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.

 Piast Tuczempy

1

0

0

0

1

2-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Igloopol Dębica

1

0

0

0

1

2-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.

 Sokół Nisko

1

0

0

0

1

0-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Błękitni Ropczyce

1

0

0

0

1

0-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.

 Stal Gorzyce

1

0

0

0

1

0-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Popularne