Żywią i bronią – podziękowanie za trud pracy rolnika

Autor: TP 24.08.2018 Nr: 34/2018
Żywią i bronią – podziękowanie za trud pracy rolnika

Mszą św. polową koncelebrowaną przez ks. Dziekana Krzysztofa Pelca rozpoczęły się w niedzielę, 19 sierpnia Gminne Dożynki Gminy Jarosław, które odbyły sie w Surochowie. Gospodarzami dożynek byli tradycyjnie starostowie: Ewa Motyka oraz Stanisław Habuda.

Dożynki to czas podziękowania za plony, ale także uhonorowania ciężkiej i pełnej wyżeczeń pracy rolnika. Dziękując gospodarzom z terenu Gminy za ich poświęcenie i trud codziennej pracy Roman Kałamarz, wójt Gminy Jarosław podkreślał, że w tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie możemy zapominać, że to także mieszkańcy wsi, rolnicy wnieśli ogromny wkład w walkę o wolną ojczyznę. Wójt podkreślał rolę rolników, którzy nie tylko dbają o wyżywienie miast i wsi, ale także aktywnie włączają się w życie społeczne i obronę naszej ojczyzny.

   O tradycyjny bochen chleba, podzielony równo między wszystkich przybyłych zatroszczyli się starostowie dożynek: Ewa Motyka ze Zgody oraz Stanisław Habuda z Surochowa. Poszczególne miejscowości z terenu gminy zaprezentowały przepiękne dożynkowe wieńce, a na scenie zaprezentowali się członkowie: Stowarzyszenia Miłośników Tuczemp, sołectwa Mokra i Zgoda, Pełkińskie Stowarzyszenie Kobiet, Stowarzyszenie Kobiety Dla Morawska, Stowarzyszenie Nad Sanem w Kostkowie oraz Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Surochowie. Podczas dożynek nie zabrakło oczywiście żartobliwych przyśpiewek i lokalnych smakołyków.

   Wśród gości dożynek znaleźli się m.in.: Mieczysław Kasprzak, poseł na sejm RP; radni Rady Gminy Jarosław z przewodniczącym Antonim Gwoździem, sołtysi na czele z współorganizatorem dożynek – sołtysem Surochowa Januszem Blajerem; a także rolnicy i mieszkańcy z terenu Gminy.

Komentarze
Popularne
Komentowane