Dziękowali za plon

Autor: TP 24.08.2018 Nr: 34/2018
Dziękowali za plon

W niedzielę, 19 sierpnia rolnicy i mieszkańcy Gminy Roźwienica zebrali się podczas uroczystości dożynkowych, które odbyły się w Roźwienicy. Jak co roku była to okazja do podziękowania rolnikom za ich pracę.

Obchody tegorocznych dożynek rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Roźwienicy. Następnie zebrani, w barwnym korowodzie przeszli na stadion sportowy, gdzie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych. Starostowie dożynek Agnieszka Ziobrowska i Artur Michałowski przekazali tradycyjny bochen chleba gospodarzowi dożynek Tomaszowi Kotlińskiemu, wójtowi Gminy Roźwienica. Wójt dziękując rolnikom za ciężką i pełną wyrzeczeń pracę podkreślał, że pierwsze gminno-powiatowe dożynki odbyły się 12 lat temu również w Roźwienicy. Później przez kolejne lata dożynki organizowane były w poszczególnych miejscowościach Gminy. Przy tej okazji T. Kotliński dziękował wszystkim, którzy przez te lata organizowali gminne święta plonów.

   Podczas imprezy na dożynkowej scenie, poza niezawodnym prowadzącym Krzysztofem Sasem, zaprezentowali się artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Familia" z Rudołowic; dzieci ze Społecznej Szkoły w Cząstkowicach; Kapela TA JOJ z Przemyśla. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości zaprezentowali także przygotowane przez siebie piękne wieńce dożynkowe.

   Wśród gości dożynek znaleźli się m.in.: Mieczysław Kasprzak, poseł na sejm RP; senator Mieczysław Golba; wicestarosta jarosławski Józef Szkoła; Andrzej Sawa, radny powiatu jarosławskiego; a także radni Rady Gminy Roźwienica, na czele ze Zbigniewem Lizakiem; proboszczowie poszczególnych parafii gminy, przedstawiciele Urzędu Gminy, sołtysi, rolnicy oraz mieszkańcy.

Komentarze
Popularne