Dziękowali za plon

Autor: bk 31.08.2018 Nr: 35/2018
Dziękowali za plon

Tak, jak podczas zbiorów tegoroczna aura nie zawsze sprzyjała rolnikom, tak podczas Gminnych Dożynek, które odbyły się w Czelatycach nie można było liczyć na słońce. Padający deszcz nie przeszkodził jednak w dożynkowych obrzędach.

Dożynki Gminy Rokietnica odbyły się w niedzielę, 26 sierpnia. Niestety ostatnie dni wakacji okazały się zimne i deszczowe. Mimo to barwny korowód przemaszerował z kościoła w Czelatychach, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. Na plac w centrum wsi, gdzie odbyły się tradycyjne obrzędy dożynkowe. Starostowie dożynek, Wioletta Bąk i Kazimierz Bała przekazali Bożenie Gmyrek, wójt Gminy Rokietnica tradycyjny bochen chleba. Wójt podkreślała, że mimo iż pogoda przeszkadzała także w żniwach rolnikom udało się zebrać wszystkie plony. Dziękowała również gospodarzom za poświęcenie, pracę i umiłowanie ziemi.

   Wśród gości dożynek znaleźli się m.in.: Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski; Bogusław Tkaczyk, radny Rady Powiatu Jarosławskiego, który wystąpił także w imieniu posła Mieczysława Kasprzaka. Podczas dożynek nie zabrakło także radnych Rady Gminy Rokietnica, na czele z Jerzym Kondratem, przewodniczącym Rady Gminy; sołtysów, organizacji kobiecych oraz mieszkańców Gminy.

Komentarze
Popularne
Komentowane