Szczypiornistki JKS-u na podium

Autor: ts 31.08.2018 Nr: 35/2018
Szczypiornistki JKS-u na podium

PIŁKA RĘCZNA KOBIET: Piłkarki ręczne JKS-u Jarosław zajęły trzecie miejsce na turnieju „Sieniawa Handball CUP 2018” – „Black Blue CUP” zorganizowanym w Sieniawie. Nasz pierwszoligowiec był gospodarzem zawodów w których zagrały jeszcze ekstraklasowe Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Korona Kielce, Gorodnichanka Grodno i I-ligowa Varsovia Warszawa.


- Bardzo dziękujemy władzom Sieniawy, na czele z burmistrzem Adamem Wosiem i wiceburmistrzem Januszem Świtem, za pomoc w organizacji tych zawodów. Niestety w Jarosławiu nie było dla nas miejsca - mówi Robert Wojtaszek, prezes SPR JKS. Turniej w Sieniawie mógł się podobać i jak zapowiadają działacze JKS-u oraz włodarze miasta taka inicjatywa będzie mogła być kontynuowana. Pierwotnie impreza miała odbyć się już w nowej hali sportowej, ale obiekt nie został jeszcze oficjalnie odebrany, dlatego grano w hali im. Dariusza Michalskiego. Przez dwa dni kibice mogli zobaczyć 10 spotkań a na boisku reprezentantki Polski, Słowacji Ukrainy, Serbii i Białorusi. Jarosławianki w pierwszym turniejowym spotkaniu zmierzyły się z drużyną brązowego medalisty białoruskiej ekstraklasy Gorodnichanką Grodno. „Czarno-niebieskie” od początku dyktowały warunki na parkiecie odskakując swoim rywalkom nawet na 10 goli.  W drugim swoim meczu nasz zespół rywalizował z kielecką Koroną. Świętokrzyska ekipa prowadzona przez trenera Pawła Tetelewskiego, który jeszcze nie tak dawno wywalczy tytuł Mistrzyń Polski z Vistalem Gdynia wygrała zdecydowanie, ale wynik tego pojedynku jest trochę mylący. Przez 30 minut trwała bowiem zacięta walka i żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Dopiero po przerwie, gdy czerwoną kartkę w szeregach JKS-u zobaczyła Nicola Chundak rywalkom udało się trochę odskoczyć. W ostatnich 10 minutach pojedynku jarosławski szkoleniowiec Vit Teleky widząc, że dogonić Korony już się nie uda wpuścił na boisko głębokie rezerwy, które w nadchodzącym sezonie mają walczyć na parkietach drugiej ligi. W drugim dniu turnieju JKS podejmował najpierw rywala z I ligi – Varsovię Warszawa. Jarosławianki wygrały dość pewnie, a przy odrobinie lepszej precyzji mogły „odjechać” stołecznej ekipie na jeszcze większy dystans. Wreszcie na zakończenie turnieju naszym dziewczynom przyszło stoczyć bój z ekstraklasową Piotrcovią, jak się okazało pojedynek decydował o I miejscu w końcowej klasyfikacji. Mecz długo był wyrównany i dopiero pod koniec drugiej połowy przyjezdnym udało się trochę odskoczyć i ostatecznie utrzymać bezpieczny dystans do końca. Pamiątkowe puchary dla najlepszych drużyn wręczał wiceburmistrz Sieniawy Janusz Świt – Serdecznie wszystkim gratuluję. Mam nadzieję, że takie zawody jeszcze w naszym mieście się odbędą, już w nowej hali sportowej – podsumował.

Wyniku: JKS - GRODNO 31-24, KORONA - VARSOVIA 35-24, GRODNO - PIOTRCOVIA 25-40, JKS - KORONA 21-38, VARSOVIA - PIOTRCOVIA 26-32, GRODNO - KORONA 28-28, JKS - VARSOVIA 24-18, PIOTRCOVIA - KORONA 33-25, GRODNO – VARSOVIA 32-26, JKS – PIOTRCOVIA 23-30.

JKS: Backiel 1, Kulpa, Mitura – Turkalo 9, 3, 6,7,3,  Shupik 7, 11, 4,8, 11 O. Szymborska 7, 3, 3,4,3 A. Szymborska 4, 4, 3,3,4, Luberecka 1,1,1,1 Chundak 1, 1,1 Strzębała, Moszkowicz, Bartoszek 1,2,1, Wojtaszek, Leżucha 1, Teper, Ulma 1, Rygiel 1.

Końcowa kolejność: 1. Piotrcovia, 2, Korona, 3. JKS, 4. Grodno, 5. Varsovia

 

Komentarze
Popularne