Rowerem na Kalwarię

Autor: ek 07.09.2018 Nr: 36/2018
Rowerem na Kalwarię
Fot. org.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się I pielgrzymka rowerowa z Pruchnika do Kalwarii Pacławskiej.

Dzięki połączonym siłom Janusza Kochanowicza, pomysłodawcy i współorganizatora przedsięwzięcia, Urzędu Miejskiego w Pruchniku oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku udało się zorganizować I rowerową pielgrzymkę z Pruchnika do Kalwarii Pacławskiej.

   W sobotni poranek, 25 sierpnia po wspólnej modlitwie około 60 osób w różnym wieku wyruszyło w trasę pielgrzymki. Wśród uczestników byli m.in. Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika, księża Tomasz Podolak oraz Dominik Majchrowicz, asp. szt. Wojciech Mikłasz, komendant Komisariatu Policji w Pruchniku, Mariusz Trojak, radny Rady Powiatu Jarosławskiego, Krzysztof Łuc, dyrektor CKSiT w Pruchniku, Janusz Kochanowicz, pomysłodawca pielgrzymki, Krzysztof Szkoła, prezes OSP Pruchnik III, przedstawiciele Przemyskiej Grupy Rowerowej, a także liczni pielgrzymi rowerowi. Nad zabezpieczeniem trasy czuwali strażacy z OSP Pruchnik III, zaś opiekę serwisową zapewniał przedstawiciel sklepu rowerowego „Pilatus” z Jarosławia.

   Po dotarciu do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej uczestnicy pielgrzymki wzięli udział we Mszy świętej odprawionej przez uczestniczących w pielgrzymce księży.

Po wspólnym ognisku i krótkim odpoczynku pątnicy udali się w drogę powrotną.

– Chociaż w drodze powrotnej nie brakowało przygód, a pogoda nie była już tak łaskawa jak rano, zbierając opinie uczestników, można stwierdzić, że I rowerowa pielgrzymka była bardzo udana i warto planować kolejną – podkreślają organizatorzy spotkania.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane