Oszuści znów naciągają

Autor: 07.09.2018 Nr: 36/2018

Policjanci odbierają kolejne zgłoszenia, z których wynika, że do osób starszych dzwonią oszuści podając się za policjanta czy też pracownika banku. Za wszelką cenę chcą „zabezpieczyć” życiowe oszczędności seniorów. W miniony wtorek, 28 sierpnia zadzwonili aż do 12 osób, licząc na szybki zysk. Na szczęście nikt nie dał się oszukać.

28 sierpnia z próbą oszukania metodą „na policjanta” odebrało aż 12 seniorów. Oszuści dzwonili z informacjami o rzekomym wypadku członka rodziny i potrzebie przekazania pieniędzy rzekomym policjantom. Na szczęście seniorzy wykazali się ogromną rozwagą i czujnością. W żadnym z tych przypadków nie doszło do przekazania pieniędzy. Do dyżurnego przeworskiej komendy wpływają kolejne zgłoszenia.

   Miesiąc temu przeworscy policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na policjanta. 19-latek z powiatu przemyskiego już myślał, że ma pieniądze 62-letniej mieszkanki powiatu przeworskiego ma w garści, ale tym razem, to kobieta była sprytniejsza i o działaniu oszustów powiadomiła policję. Młody mężczyzna wpadł podczas akcji. Ta sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy podając się za członków rodziny lub policjantów, osobiście, a najczęściej telefonicznie, wyłudzają znaczne sumy pieniędzy. O podejrzanych telefonach należy niezwłocznie poinformować kogoś bliskiego oraz Policję.

Komentarze
Popularne