Festiwal Kultury Kresowej

Autor: ek 07.09.2018 Nr: 36/2018
Festiwal Kultury Kresowej
Fot. CKiP

Od kilku dni trwa X Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej, który obfituje mnóstwem wydarzeń.

X Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej trwa w najlepsze. W tegorocznym programie znalazły się koncerty, spotkania, wykłady i wystawy.

   W czasie ośmiu festiwalowych dni: ormiańskiego, żydowskiego, ukraińskiego, litewskiego i polskiego, przed miłośnikami kultury kresowej wystąpią znani i wspaniali wykonawcy, m. in. Grażyna Brodzińska, Anna Riveiro, Joanna Moro, Dagmara Moskwa i Konrad Mastyło, Wojciech Habela i Paweł Bieńkowski, zespoły: Čači Vorba i HabiArJan, Akademicki Chór Kameralny Miasta Chmielnicki na Ukrainie, oraz Tomasz Kuba Kozłowski i pochodzący z Wilna poeta Romuald Mieczkowski.

   Festiwal Kultury Kresowej zainaugurowało spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, który oprowadził uczestników tego wydarzenia w podróż nad jezioro Narocz, określane „Perłą wileńszczyzny”. Tuż po spotkaniu w Galerii Głównej u Attavantich odbył się wernisaż wystaw „Ziemia wileńska” oraz „Wilno na dawnych zdjęciach i kartach pocztowych z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego”.

Komentarze
Popularne
Komentowane