Budżet Obywatelski. Ruszyło głosowanie

Autor: erka 14.09.2018 Nr: 37/2018
Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch zachęca do głosowania i przypomina, że mogą w nim uczestniczyć także niepełnoletni jarosławianie.
Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch zachęca do głosowania i przypomina, że mogą w nim uczestniczyć także niepełnoletni jarosławianie.

W piątek, 7 września burmistrz Waldemar Paluch przedstawił listę projektów budżetu obywatelskiego zakwalifikowanych do wyboru. Głosowanie na 77 zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów rozpoczęło się 8 września. Potrwa do 28 września. Wybierać może każdy mieszkaniec Jarosławia niezależnie od wieku. Głosować można osobno dla każdej z trzech kategorii.

Lista wybranych projektów zostanie ogłoszona 12 października. Zrealizowane zostaną w przyszłym roku. Burmistrz zaznaczył, że zainteresowanie jarosławian podziałem pieniędzy na zadania w formie budżetu obywatelskiego jest rekordowe. W sumie wpłynęło 83 wnioski obejmujące różnego rodzaju zadania. Sześć z nich odrzucono. Rekordowa jest też kwota przeznaczona na ich realizacje. Wynosi ona milion zł. Jest podzielona na trzy kategorie. Pierwsza to projekty duże o wartości od 40 tys. do 150 tys. zł. Druga obejmuje zdania o średniej wartości zawierające się w kwocie 10 - 40 tys. zł. Trzecia to finansowo małe przedsięwzięcia wymagające nakładu do 10 tys. zł.

Komentarze
Popularne