Startowali harcownicy rowerowi i piesi

Autor: erka 14.09.2018 Nr: 37/2018
Harcom orientacyjnym towarzyszyła słoneczna pogoda.
Harcom orientacyjnym towarzyszyła słoneczna pogoda.
Fot. UMiG Pruchnik

XV Pruchnickie Harce Orientacyjne zgromadziły wielu uczestników. Możliwe, że przyciągnęła ich zmieniona forma z nowymi dystansami i kategoriami oraz uzupełnienie biegami na orientację. Zawodnicy wystartowali w sobotę, 1 września, spod Szkoły Podstawowej w Świebodnej i tam zebrali się na ukończenie harców.

- To impreza łącząca pasję do turystyki rowerowej i pieszej z wyłonieniem najlepszych „harcowników”. Łączy w sobie także poznawanie pięknych terenów Pruchnika i okolic. Tegorocznym harcom dopisała piękna słoneczna pogoda oraz duży entuzjazm pozytywnie zakręconych zawodników. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się podsumowanie akcji „100 km na Stulecie Niepodległości Polski”. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Janusz Kochanowicz, założyciel grupy Aktywny Pruchnik - opisuje Piotr Dragan z Urzędu Miasta i Gminy w Pruchniku . - Każdy startujący otrzymywał w biurze zawodów bilet z wykazem punktów do zaliczenia, ważnymi informacjami i wskazówkami oraz mapę, z naniesionymi punktami. Po kilku godzinach zawodnicy wracali i nie miejsca zajęte w rywalizacji były najważniejsze, ale samo uczestnictwo - dodaje.

Wśród uczestników harców znalazł się Adam Cynk. Zdobył drugie miejsce, ale może się pochwalić pokonaniem trasy 354,65 km w ciągu jednego dnia.

   Organizatorami Harców była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Świebodnej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej, natomiast nagrody ufundowane zostały ze środków Gminy Pruchnik.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane