Teatralne święto po raz ósmy

Autor: ek 14.09.2018 Nr: 37/2018
Na Jarosławski Przegląd Teatralny od lat przyjeżdżają teatry z różnych stron Polski.
Na Jarosławski Przegląd Teatralny od lat przyjeżdżają teatry z różnych stron Polski.
Fot. MOK

Za nami teatralne święto. Już po raz ósmy w naszym mieście miał miejsce Jarosławski Przegląd Teatralny „Na dziedzińcu...”

Uroczyste otwarcie przeglądu odbyło się w czwartek, 6 września. Wszystkich uczestników tego wydarzenia przywitali: Dariusz Tracz, zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, Tomasz Wywrót, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu oraz  Paweł Sroka, instruktor teatralny MOK i aktor rzeszowskiego Teatru Przedmieście.

   Przez trzy dni festiwalowego święta na scenie Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu, jak i na dziedzińcu Kamienicy nr 6 zaprezentowali się: Teatr Zielona Mrówa z Lublina, Teatr Zbożowy z Kielc, Teatr OKO z Rudy Huty, Teatr i.t.d. z Krosna, Teatr Gęba z Tych, Teatr MDK z Rzeszowa, Teatr Garderoba z Przemyśla, Teatr Między Wierszami z Krakowa, Teatr Przedmieście z Rzeszowa oraz Kompania Tatralna Mamro z Warszawy. Wydarzenie zapoczątkowali aktorzy jarosławskiego Teatru Plaster.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane