Hokejowy wynik w Sieniawie

Autor: ts 14.09.2018 Nr: 37/2018

PIŁKA NOŻNA – III LIGA: Aż 7 bramek oglądali kibice w Sieniawie. Gospodarze dwukrotnie byli na prowadzeniu, ale nie wytrzymali do końca pojedynku. Gola na wagę trzech punktów Wisła zdobyła już w doliczonym czasie gry. Nadal w odwrocie jest Wólczanka, która przegrała kolejne spotkanie.

Sokół Sieniawa – Wisła Sandomierz 3-4 (2-1)

Bramki: 1:0 Kasza 12-karny, 2:0 Ochał 20, 2:1 Putin 32, 2:2 Korona 50, 3:2 Kapuściński 67, 3:3 Piątkowski 68, 3:4 Łata 90

Sokół: Pawlul – Kardyś, Skała żż cz [76], Ochał ż, Kapuściński, Pelc (69 Sivyj) – Wąsik (55 Purcha, 89 Wilusz), Kasza, Surmiak (46 Majda), M. Jędryas (64 Lis) – Brocki.

Wisła: Wierzgacz – Czerwiak, Kolbusz, Korona, Chorab (87 Konefał ż) – Piątkowski, Kamiński ż, Putin (90+2 Sudy), Mokrzycki, Ferens (62 Piechniak) – Sornat (69 Łata).

Sędziował Sitkowski (Biała Podlaska). Widzów 350.

Początek meczu nie zwiastował kłopotów. Po 20 minutach Sokół wygrywał już 2-0 i wydawało się, że spokojnie będzie kontrolować spotkanie. Najpierw rzut karny podyktowany za faul na Mateuszu Jędryasie wykorzystał Dawid Kasza. Za chwilę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza Wisły główką pokonał Dominik Ochał. Miejscowi nie poszli jednak za ciosem a spoczęli na laurach, co skrzętnie wykorzystali gracze z Sandomierza. W 32 minucie bramkę kontaktową zdobył Putin, a po przerwie w zamieszaniu na polu karnym przytomnie zachował się Korona i był już remis. Gospodarze zabrali się wówczas do pracy i w 67 minucie znowu byli na plusie. Tym razem celnie głową uderzył Patryk Kapuściński. Niestety radość potrwała ledwie kilkanaście sekund, bo zaraz po wznowieniu gry Wisła wyrównała po indywidulanej akcji Piątkowskiego. Miejscowych już w doliczonym czasie gry pogrążył Łata popisując się ładnym uderzeniem w samo „okienko”.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Avia Świdnik 1-2 (0-2)

Bramki: 0:1 Białek 8-karny, 0:2 Mroczek 41, 1:2 Pietluch 54

Wólczanka: Strączek – Podstolak żż cz[90+4], Wrona, Khorolski, Szewc – Kocur, Lech cz [73-faul], Gwóźdź ż (81 Zygmunt), Hajduk (71 Czyrny) – Pietluch, Buczek (90 Chmura).

Avia: Wójcicki ż – Jarzynka ż, Kołodziej ż, Drelich (59 Szymala), Lusiusz – Maluda (90+2 Wołos), Mykytyn, Głaz ż, Białek – Prędota, Mroczek ż (90+3 Mater).

Sędziował Pieron (Kielce). Widzów 300.

Jak nie idzie, to nie idzie. Wólczanka zmieniła trenera, ale wciąż nie potrafi wygrać i w efekcie zamyka ligową stawkę. Spotkanie z Avią było bardzo wyrównane, momentami nawet gospodarze zdecydowanie przeważali. Nie wiele jednak z tego wynikało. Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 8 minucie pojedynku. Po zagraniu ręką jednego z obrońców jedenastkę na gola zamienił Białek. Stracona bramka podziałała na piłkarzy Wólczanki niczym płachta na byka. Podopieczni trenera Rybkiewicza zdecydowanie ruszyli do ataków i byli nawet bliscy wyrównania. W 24 minucie tuż przy słupku strzelał Patryk Szewc, ale bramkarz Avii zdołał wybić futbolówkę. Co nie udało się miejscowym wyszło gościom. W 41 minucie Rafała Strączka zupełnie zaskoczył strzał Krystiana Mroczka, który raczej szukając dośrodkowania nieoczekiwanie przymierzył w kierunku bramki. W drugiej połowie Wólczanka jeszcze mocniej przycisnęła jednak stać ją było tylko na gola kontaktowego. W 7 3 minucie czerwoną kartką za faul ukarany został Maciej Lech. – W pełnym składzie przynajmniej zremisowalibyśmy ten mecz. Niestety znów nie wyszło. Będziemy dalej pracować, aby wyniki były lepsze – mówił po końcowym gwizdku Marek Rybkiewicz, trener gospodarzy.