Kolejne derby na remis

Autor: ts 14.09.2018 Nr: 37/2018

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA: Kolejne derbowe spotkanie w Jarosławiu zakończyło się remisem. Tym razem piłkarze JKS-u podzielili się punktami z Wiązownicą. W Przeworsku Orzeł dość łatwo ograł ekipę Sokoła Nisko, natomiast w Tuczempach Piast zremisował z sanockim Ekobalem.

Orzeł Przeworsk - Sokół Nisko 2-1 (1-0)

Bramki: 1:0 Strączek 21-karny, 2:0 Boratyn 38, 2:1 Serafin 87.

Orzeł: Przewrocki – Salwach (72 Kowal), Strączek, Sykała, Kmiotek – Rączka (75 Listowski), Nikanovych, Barszczak (8 Wilk), Flis, Błajda – Boratyn (90 Świst).

Sokół: Piętowski – Kata (46 Tyczyński), Szewc (46 Pliszka), Maciorowski, Krawczyk (60 Lewiński) – Mroczek (75 Drelich), Juda, Niedziałek, Serafin – Tur, Szpyra.

Sędziował Kantor (Dębica). Widzów 250.

Orzeł wykorzystał swoją przewagę w pierwszej połowie pojedynku, kiedy stworzył sobie kilka sytuacji bramkowych i strzelił dwa gole. Najpierw z rzutu karnego podyktowanego za faul na Piotrze Boratynie i trafieniu Radosława Strączka a potem po golu wspomnianego Boratyna, który nie dał szans golkiperowi gości w sytuacji sam na sam. W drugiej połowie więcej z gry mieli rywale, co udokumentowali bramką w 87 minucie. – Cieszy zwycięstwo, ważne są trzy punkty. Styl schodzi na drugi plan. Pierwsza połowa koncertowa w drugiej chyba lekko brakło sił – podsumował Adam Wałczyk, trener Orła.

JKS Jarosław – KS Wiązownica  2-2 (1-1)

Bramki: 1:0 Raba 19, 1:1 Michalik 31, 1:2 A. Gil 73, 2:2 Bała 78

JKS: Mikus – Broda, Sobolewski, Saramak, Kuliga – Bała, Ukrainec ż, Bańka (76′ Ptasznik), Pawlak (71 Oziębło ż) – Raba, Jurczak
Wiązownica: Michałowicz – Baran, Halejcio ż, Sokolenko ż, Bartnik ż (79 R. Gil) – Soczek, Daniel (76 Pigan), Lorenc ż, Rop ż, A. Gil – Michalik

Sędziował: Kijowski (Krosno). Widzów: 350

Mimo prowadzenia, JKS zmuszony był w drugiej połowie gonić wynik i ostatecznie zremisował z Wiązownicą 2:2. Dwa koszmarne błędy w defensywie kosztowały jarosławian utratę dwóch goli i w dalszej konsekwencji dwóch punktów. JKS w pierwszej połowie kreował sobie sytuacje, a pod swoją bramką skutecznie rozbijał ataki rywali. W 19. minucie po rzucie rożnym dla Wiązownicy wyprowadził z kolei kontrę zakończoną golem. Bartłomiej Raba przebiegł wówczas z piłką ponad pół boiska, a że dobrze ustawieni partnerzy skupili uwagę obrońców na sobie, miał wystarczająco dużo czasu i miejsca, by uderzyć precyzyjnie przy dalszym słupku.

Radość trwała zaledwie kilkanaście minut. Wówczas to w pozornie niegroźnej sytuacji Sebastian Sobolewski, próbując zagrać długą piłkę, trafił w stojącego obok niego Rafała Michalika, a futbolówka zaskoczyła wysuniętego Andrzeja Mikusa i wpadła do siatki. W 70. minucie gry przepiękną bramkę dla Wiązownicy mógł zdobyć Arkadiusz Gil, po którego uderzeniu piłka odbiła się najpierw od słupka, a następnie od nogi interweniującego Mikusa. Skrzydłowy rywali chwilę później wpisał się na listę strzelców, wykorzystując kolejny błąd jarosławskiej defensywy. Przed polem karnym przejął bezpańską piłkę i w sytuacji sam na sam zdobył prowadzenie dla swojej drużyny. W 78. minucie pięknym strzałem po dośrodkowaniu Patryka Brody popisał się Kamil Bała, uderzeniem z woleja doprowadzając do stanu 2:2