Zwyciężyły pierogi z kiszką

Autor: 21.09.2018 Nr: 38/2018
Zwyciężyły pierogi z kiszką
Fot. Tomasz Bieniasz

Ponad 50 rodzajów pierogów serwowano podczas IV Festynu Rolniczego w Siennowie. Uczta była nieziemsko smaczna, okraszona skwarkami i nade wszystko dobrym humorem, bo i konkurencji ze śmiechem nie brakowało. Wszystko to odbyło się 9 września na placu przy remizie OSP w Siennowie.

Siennów:

 

 

Festyn Rolniczy został zorganizowany już po raz czwarty z inicjatywy radnego Rady Gminy Zarzecze Grzegorza Cielca. To tutaj w Siennowie, znajduje się Izba Regionalna, która mieści eksponaty wykorzystywane dawniej w gospodarstwie i podczas pracy na roli, a festyn jest okazją do promocji tego miejsca. Podczas imprezy zaprezentowało się 8 kół gospodyń z terenu gminy, które tego dnia serwowały uwielbiane przez wszystkich pierogi i walczyły o Złotą Warzochę – nagrodę i tytuł dla mistrzyń w pierogowym fachu. A tu było w czym wybierać, bo panie puściły wodze wyobraźni i przygotowały ponad 50 różnych rodzajów pierogów z farszem o jakich podniebienie nie śniło. Gdy komisja pracowała, sztuki lepienia pierogów uczyli się najmłodsi. Ostatecznie Złotą Warzochę zgarnęły panie z KGW z Zarzecza za pierogi z kiszką. Wójt Wiesław Kubicki pełen uznania za zaangażowanie kobiet wręczył im dyplomy i upominki. Potem przyszedł czas na pierogową ucztę dla wszystkich uczestników.

   Podczas festynu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu zaprezentowało ofertę kształcenia, a do tego efektowne stoisko florystyczne, ukazujące tylko namiastkę kwiatowych aranżacji, jakie powstają na kursie florysty w tejże szkole. Był również pokaz sprzętu rolniczego, wystawa motocykli, bezpłatne badanie wzroku i mnóstwo innych atrakcji. Muzyka taneczna i dobrze zaopatrzony bufet gwarantowały tego dnia znakomitą zabawę.

Impreza cieszy się zainteresowaniem, dlatego widzę potrzebę jej kontynuowania. Jednocześnie dziękuję kołom gospodyń, sportowcom, dyrekcji szkoły i radzie rodziców oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festynu – podsumował G. Cielec.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane