Krzyż użyty w celach okultyzmu i satanizmu?

Autor: 28.09.2018 Nr: 39/2018
Krzyż, wg wpisu autora, został użyty w celach okultyzmu i satanizmu
Krzyż, wg wpisu autora, został użyty w celach okultyzmu i satanizmu
Fot. Facebook

Po publikacji w przedostatnim numerze GJ (37/2018) artykułu „Kampania wyborcza krzyży nie oszczędza” i zamieszczeniu zapowiedzi numeru na FB Gazety Jarosławskiej, ujawnił się prawdopodobny autor kradzieży krzyża z drzewa na posesji Urszuli Krupy w Przeworsku.

We wpisie, jaki zamieścił na profilu gazetowym FB z fikcyjnego konta „Jan Paweł Wojtyła” czytamy: „(...)krzyże zostały użyte w celach okultyzmu i satanizmu, a nie jej (Urszuli Krupy – przyp. Red.) śmiesznej kampanii wyborczej :) w linku aktualne zdjęcie krzyża”. Link odsyła do zdjęcia, które prezentujemy. Na jeszcze innym profilu na FB mężczyzna ujawnia swoją sylwetkę w kominiarce i z krzyżem.

   Kobieta zgłosiła również ten fakt na policję. Teraz, po treści zamieszczanych komentarzy, ma niemal pewność, że to sprawka kogoś z bliskiego jej, politycznego kręgu.

Sprawę prowadzi KPP w Przeworsku.

W sprawie prowadzone są czynności o wykroczenie z art. 119 kk, tj. kradzież krzyża, a także w kierunku art. 196 kk, którego treść brzmi: kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch – poinformowała mł. asp. Renata Jaremko, oficer prasowy KPP w Przeworsku.

 

Komentarze
Popularne