Same porażki

Autor: ts 28.09.2018 Nr: 39/2018

Piłka nożna IV liga: 9 kolejka czwartoligowych zmagań nie była szczęśliwa dla naszych zespołów. Przegrali wszyscy, najwyżej przeworski Orzeł, bo aż 1-7 z Ekoballem Sanok.

Izolator Boguchwała – JKS Jarosław  1:0 (0:0)

1:0 Dudek 59

Izolator: Kaszuba – Brogowski (86 Worosz), Bogacz, Wiącek ż, K. Wilk – Filip (68 Domin ż), Kachniarz, Sitek (78 Pałys-Rydzik), Zieliński (90 J. Wilk), Pikiel (58 Dobrzański) – Dudek (73 Róg)
JKS: Lis – Przewoźnik ż, Sobolewski, Saramak ż, Kuliga – Bała, Ukrainec, Bańka (71 Broda), Pawlak (77 Oziębło) – Raba, Jurczak ż

Sędziowali: Marek Pająk oraz Paweł Mokrzycki i Marcin Konefał (Mielec). Widzów: 100

Po pokonaniu lidera z Pilzna jarosławianie byli dobrej myśli i na pojedynek z „Izolacją” jechali pełni nadziei na komplet punktów. Niestety, nie był to udany występ naszej drużyny, która grając w ataku pozycyjnym w pierwszej połowie, nie potrafiła rozmontować boguchwalskiej defensywy, zaś w drugiej odsłonie dała sobie strzelić gola ze stałego fragmentu gry. W efekcie JKS musiał się odsłonić i mało brakowało, by Izolator w końcówce podwyższył jeszcze wynik.

Początek spotkania należał do gospodarzy, których trzy z pozoru niegroźne strzały przeszły zaledwie centymetry obok słupka bramki Dominika Lisa. Na pierwszy celny strzał gości musieliśmy poczekać do 20. minuty, kiedy to uderzenie Sebastiana Pawlaka wylądowało w rękawicach golkipera gospodarzy Dawida Kuszaby.

Po zmianie stron coraz odważniej zaczęli grać gospodarze. W 54. minucie doskonale na przedpolu spisał się Dominik Lis, chwytając piłkę, którą próbował opanować atakujący Wojciech Filip. Niestety, 5 minut później Izolator cieszył się z prowadzenia. Z rzutu wolnego bocznej strefy boiska dośrodkował Adrian Sitek, a z bliska do siatki trafił Marcin Dudek.

Goście ruszyli do odrabiania strat, jednak boguchwalska defensywa, która w czwartym kolejnym meczu zachowała czyste konto, nie dała się zaskoczyć, zaś w 61. minucie miała również sporo szczęścia. Jarosławianie posłali wówczas w pole karne całą serię dośrodkowań i strzałów, ale za każdym razem obrońcy wybijali futbolówkę. Do czasu aż ta trafiła pod nogi Wadima Ukrainca, który z woleja huknął w poprzeczkę.