Nieodpłatna Pomoc Prawna w Powiecie Jarosławskim – sprawdź dla kogo!

Autor: TP 02.10.2018 Nr: 40/2018
Nieodpłatna Pomoc Prawna w Powiecie Jarosławskim – sprawdź dla kogo!

Od początku roku na terenie Powiatu Jarosławskiego można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. W powiecie prężnie działa aż pięć punktów, w których bez żadnych opłat otrzymamy poradę od adwokata lub radcy prawnegoa mianowicie: w Jarosławiu, Radymnie, Wiązownicy, Chłopicach, Laszkach oraz w Pruchniku.

 

Bezpłatną pomoc prawną (na etapie przedsądowym) w wymienionych wyżej punktach otrzymają: osoby, które ukończyły 65 lat, posiadacze Karty Dużej Rodziny, młodzież do 26. roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną, kobiety w ciąży (w zakresie związanym z ciążą i urodzeniem dziecka), a także weterani i kombatanci.

Konieczne jest wcześniejsze przedstawienie dokumentu, na podstawie którego ma być udzielana porada prawna.

W punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej nr 2 prowadzonym przez Stowarzyszenie Sursum Corda można zgłaszać się po darmowa poradę do Urzędu Miasta w Radymnie przy ul. Lwowskiej 20 (w środy i czwartki w godz. 8:00 - 12:00), do Urzędu Gminy w Jarosławiu przy ul. Piekarskiej 5 (w poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00) oraz Urzędu Gminy w Wiązownicy przy ul. Warszawskiej 15 (we wtorki i piątki w godz. 8:00 – 12:00).

Harmonogram pracy adwokatów i radców prawnych w pozostałych punktach znajdziesz TUTAJ.

Projekt finansowany ze środków Powiatu Jarosławskiego.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane