Anioł Medycyny powędrował do Przeworska

Autor: 05.10.2018 Nr: 40/2018 1
Lek. med. Renata Grzybowska otrzymała statuetkę Anioła Medycyny.
Lek. med. Renata Grzybowska otrzymała statuetkę Anioła Medycyny.
Fot. zbiory własne R. Grzybowskiej

Lek. med. Renata Grzybowska z Hospicjum im. Św. Jadwigi w Przeworsku zdobyła złotą statuetkę Anioła Medycyny, w konkursie organizowanym przez Fundację Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Tegoroczna gala rozdania nagród odbyła się w warszawskim Pałacu Zamoyskich. Statuetki odebrało dziesięciu lekarzy i dziesięciu farmaceutów z różnych stron Polski.

Nagroda Anioły Farmacji i Anioły Medycyny to nagroda dla farmaceutów i lekarzy, do której swoich kandydatów zgłaszają  pacjenci w podziękowaniu za troskliwą opiekę, empatię i poświęcenie. Nagroda ma szczególny wymiar, jest wyrazem zawodowego prestiżu oraz wdzięczności pacjentów. Nominowanych w konkursie było 5 tysięcy lekarzy i farmaceutów, na których oddano 150 tysięcy głosów. Ze stu osób, które otrzymały najwięcej głosów, Kapituła Nagrody wybrała dwudziestu najlepszych, oddanych swojej pracy i gotowych do poświęceń. Wśród nich lek. med. Renata Grzybowska, dyrektor Hospicjum im. Św. Jadwigi w Przeworsku, lekarz medycyny rodzinnej oraz w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej. Nominację przyjęła z wielkim zaskoczeniem, jeszcze większym było zakwalifikowanie się do ścisłej dziesiątki laureatów.

To dla mnie ogromny zaszczyt i bardzo ważna nagroda – przyznaje R. Grzybowska. – Najcenniejsze w tym konkursie jest to, że o nagrodzie decydują głosy pacjentów. To dowód, że nasza praca jest zauważana i doceniana.

Podkreśla jednak, że to nie jest nagroda tylko dla niej samej, ale dla całego zespołu pracowników hospicjum, którzy z największym sercem podchodzą do podopiecznych. Bez ich codziennej pracy i zaangażowania, nie byłoby takich efektów. I z takich ludzi należy brać przykład.

Komentarze
Popularne