Anzhela Kuznyetsova gościem PWSTE

Autor: TP 05.10.2018 Nr: 40/2018
Prof. Anzhela Kuznyetsova, rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie oraz Magdalena Bojarska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu.
Prof. Anzhela Kuznyetsova, rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie oraz Magdalena Bojarska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu.

W dniach 10-14 września na zaproszenie mgr Magdaleny Bojarskiej, kierującej Działem Współpracy Międzynarodowej PWSTE w Jarosławiu i odpowiadającej za organizację pobytu, odpowiedziała prof. Anzhela Kuznyetsova, Rektor Uniwersytetu Bankowości w Kijowie, wieloletniego partnera jarosławskiej Uczelni.

Wizyta stanowiła realizację programu Erasmus+ w obszarze mobilności edukacyjnej studentów i pracowników uczelni europejskiej współpracującej z krajami partnerskimi, czyli z innych regionów świata. Dzięki podpisanym umowom interinstytucjonalnym w ramach programu Erasmus+ także kadra naukowo-dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni PWSTE w Jarosławiu mają możliwość wyjazdu do jednej z naszych uczelni partnerskich w celu odbycia szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe nie tylko do państw europejskich.Celem przyjazdu było stworzenie niepowtarzalnej szansy na poprawę kwalifikacji i umiejętności poprzez możliwości wymiany doświadczeń uczelni partnerskiej, z którą prowadzona jest wieloletnia współpraca bilateralna. Istotną rolę odegrał oczywiście rozwój kompetencji miękkich, jak predyspozycje pracy w międzynarodowej grupie, a także doskonalenie zdolności językowych. Zagraniczny gość podkreślił nowoczesne wyposażenie naszej Uczelni, zachwycając się poszczególnymi jednostkami Kampusu. Na zakończenie pobytu w imieniu JM Rektora PWSTE, prof. nadzw. dr. hab. Krzysztofa Rejmana wręczony został dyplom poświadczający udział w kilkudniowym programie szkoleniowym.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane