Jeśli coś obiecamy, zrobimy to

Autor: ek 12.10.2018 Nr: 41/2018
Jeśli coś obiecamy, zrobimy to

W sobotę, 6 października odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości podczas której zaprezentowano kandydatów, przedstawiono program wyborczy, a także posumowano największe osiągnięcia. W konwencji uczestniczył marszałek Marek Kuchciński.

Konwencję rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał marszałek Sejmu RP – Marek Kuchciński, który przypomniał o podstawowych prawach i obowiązkach każdego Polaka, zachęcając równocześnie do udziału w wyborach oraz głosowania na kandydatów PiS. Marszałek przedstawił korzyści dla mieszkańców powiatu.

Kilka projektów już wprowadziliśmy – zaznaczył M. Kuchciński odnosząc się do programu „Rodzina 500 +” czy „Wyprawka szkolna 300+”. – Trwają jednak prace nad kolejnymi – zapewnił marszałek powołując się na utworzenie funduszu specjalnego, dzięki któremu ulice i drogi powiatowe i gminne mogłyby otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe.

– Pracujemy nad tym żeby wsparcie ze strony państwa wynosiło 80 procent, choć słychać głosy, żeby zwiększyć je nawet do 90 - mówił. Marszałek wspomniał również o programie „Ciepły dom” oraz o szeregu innych propozycji jak np. przekazanie 1,5 mln zł na budżet obywatelski.

   W dalszej części spotkania przedstawione zostały nie tylko zrealizowane obietnice wyborcze (począwszy od budowy dróg i chodników, które pochłonęły 70 mln zł, poprzez budowę „Bramy na Bieszczady” oraz inwestycje w COM, aż po scalenia, które należą do jednych z największych w Polsce), ale również zaprezentowane zostały plany i zadania na kolejnych pięć lat. Program  PiS na następną kadencję obejmuje m.in. budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, przyszpitalnej kuchni oraz parkingów, kontynuację inwestycji drogowych, remont zabytkowego budynku przy ul. Tarnowskiego 1, inwestycję w bazę i wyposażenie szkół średnich czy budowę trasy rowerowej łączącej „Jarosławskie Bulwary” z ZEK-iem w Radymnie. Zarówno zrealizowane obietnice wyborcze jak i plany na przyszłość przedstawił Tadeusz Chrzan, przewodniczący zarządu powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze
Popularne