Zwiedzali stolicę, malowali w Lipniku

Autor: 12.10.2018 Nr: 41/2018
Uczestnicy WTZ w Przeworsku dzięki udziałowi w ministerialnym programie mogli zwiedzić Warszawę./ fot. WTZ
Uczestnicy WTZ w Przeworsku dzięki udziałowi w ministerialnym programie mogli zwiedzić Warszawę./ fot. WTZ

Pięćdziesięciu niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku spełniło swoje marzenia i wyjechało do Warszawy. Stało się to możliwe dzięki udziałowi w ministerialnym programie Kultura Dostępna 2018 i pozyskaniu środków na ten cel.

Niepełnosprawni złożyli wniosek „Piękna sprawa: dla niepełnosprawnych do zdobycia WARSZAWA!” do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i otrzymali dofinansowanie w kwocie 35 tysięcy złotych. Pieniądze pozwoliły zrealizować marzenie, które odsuwało się w czasie m.in. z powodu braku funduszy. Dzięki pozyskanym środkom w dniach 26 – 29 czerwca br. zwiedzili stolicę.

   Wyjazd miał na celu zainspirować ich do własnej twórczości. Jednym z jej wyrazów jest działający w placówce zespół wokalno-instrumentalny i teatr amatorski „My z Kasztanowej”. W zeszłym miesiącu, w dniach 4 – 6 września uczestnicy WTZ wzięli udział w plenerze malarskim w Lipniku. Już niedługo, bo 25 października efekty pleneru, fotografie z pobytu w stolicy i pozostałe dokonania, będzie można obejrzeć w czasie spotkania promującego projekt w MOK w Przeworsku.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane