Sukcesy lekkoatletów z Rozborza Długiego

Autor: ts 12.10.2018 Nr: 41/2018

Koniec lekkoatletycznego sezonu przyniósł duże sukcesy reprezentantom Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na najniższym stopniu podium stawali oszczepnicy Paulina Galas i Jakub Węgrzyniak. Wyżej wymienieni oraz rzucająca dyskiem Wiktoria Drapała odnieśli też zwycięstwa w mistrzostwach powiatu . Że „Rozbórz Długi rzutami stoi” cała trójka potwierdziła w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbył się w Rzeszowie. Złote medale zdobyły Paulina Galas (27.98m) w oszczepie i Wiktoria Drapała (30,03m) w dysku, a srebro (39,00m w oszczepie) wywalczył Jakub Węgrzyniak. Dzień wcześniej, w Finale Igrzysk Dzieci reprezentantka Rozborza Długiego Wiktoria Bielecka stanęła na drugim stopniu podium w konkursie skoku wzwyż. W rzeszowskich Finałach medale zdobywali również inni reprezentanci naszego powiatu: Martyna Wojtuś/SP Szówsko – złoto na 60m, chłopcy/GP Pruchnik – złoto w sztafecie 4x100m, Jakub Bukowy/SP Pełkinie – złoto w pchnięciu kulą i Eryk Kurpiel/SP2 Jarosław – srebro na 110m ppł.