Przeżyli razem 50 i 60 lat!

Autor: ek 19.10.2018 Nr: 42/2018
Jarosław
Jarosław

Kilkadziesiąt par z powiatu jarosławskiego i przeworskiego świętowało w ostatnim czasie jubileusz złotych i diamentowych godów małżeńskich. Medale nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za 50 i 60 wspólnie przeżytych lat, a także pamiątkowe upominki i kwiaty wręczyli włodarze poszczególnych gmin.

Pół wieku przeżyli w jednym związku małżeńskim. Choć nie brakowało trudnych chwil, nieporozumień, ale dzięki swojej mądrości życiowej i szukaniu kompromisów, potrafili iść dalej razem. Przede wszystkim w imię wzajemnej miłości, poszanowania drugiego człowieka i samej przysięgi małżeńskiej, która znaczyła dla nich tak wiele.

   Włodarze poszczególnych gmin: burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, wójt gminy Wiązownica Marian Ryznar, wójt gminy Zarzecze Wiesław Kubicki, wójt gminy Radymno Bogdan Szylar i burmistrz Radymna Krzysztof Roman dziękowali im za to, że są wzorem dla młodych pokoleń i wyrazili uznanie za trud włożony w zapewnieniu bytu rodzinie i wychowanie dzieci. Nie zabrakło życzeń kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, radości, miłości oraz wszelkiej pomyślności.

   W gminie Zarzecze medale otrzymali: Alicja i Henryk Chadała, Zofia i Franciszek Czerwonka, Helena i Henryk Dubiel, Józefa i Franciszek Jamroży, Zofia i Julian Jucha, Zofia i Tadeusz Kowal, Helena i Czesław Pacholarz, Elżbieta i Antoni  Płocica, Helena i Stanisław  Drapałowie, Maria i Eugeniusz Hajdukowie, Irena i Zdzisław Stęcowie, Łucja i Stefan Węgrzynowie oraz Helena i Marian Chrobakowie,.

   W Jarosławiu odznaczenia za 60 lat małżeństwa otrzymali: Danuta i Tadeusz Kisielowie,

Joanna i Marian Konieczny oraz Aniela i Jan Pieszko. Z kolei medalami za wspólnie spędzonych 50 lat uhonorowano: Alicję i Wacława Bistroniów, Romanę i Czesława Kłosowiczów, Halinę i Edwarda Hanasów, Helenę i Antoniego Kornaflów, Leokadię i Władysława Kumięgów, Janinę i Mieczysława Maców, Marię i Ryszarda Mazurków, Bożenę i Jacka Pałysów, Marię i Mariana Perykaszów, Janinę i Tadeusza Pyszów, Zofię i Tadeusza Sękiewiczów, Helenę i Czesława Skrzypków, Helenę i Romana Sowów, Janinę i Mieczysława Szczotków, Annę i Adolfa Szura oraz Stanisławę i Józefa Wnęków.

 W gminie Wiązownica medale otrzymali: Stanisława i Henryk Stój z Zapałowa, Maria i Eugeniusz Dominik z Szówska, Teresa i Józef Barszczakowie z Szówska, Janina i Władysław Długoniowie z Cetuli, Helena i Ignacy Jastrzębscy z Ryszkowej Woli, Władysława i Michał Kłakowie z Wiązownicy, Krystyna i Bronisław Lichończakowie z Wiązownicy, Helena i Michał Milowie z Cetuli, Genowefa i Józef Piersiakowie z Zapałowa, Elżbieta i Ryszard Posiakowie z Piwody, Stanisława i Jan Prymonowie z Wiązownicy, Jadwiga i Augustyn Sikorowie z Manasterza, Zofia i Tadeusz Skrzypkowie z Piwody, Maria i Andrzej Sochowie z Piwody oraz Janina i Józef Tabinowie z Piwody.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane