Ocalić od zapomnienia

Autor: 26.10.2018 Nr: 43/2018
Ocalić od zapomnienia

Miłośnicy sztuki ludowej uczestniczyli w piątek, 12 października w Wiejskim Domu Kultury w Jagielle, w dorocznym Spotkaniu Twórców Ludowych „Ocalić od zapomnienia”. Swoją twórczość zaprezentowali artyści-rękodzielnicy z terenu gminy Tryńcza.

Było to już XV, jubileuszowe spotkanie, podczas którego 46 twórców ludowych z terenu gminy Tryńcza zaprezentowało swoje prace rękodzielnicze. Artyści wymieniają na takich spotkaniach doświadczenia, a przede wszystkim kultywują tradycje regionu i promują sztukę ludową. Ich pomysłowość i kreatywność znów była ogromna. Na stołach można było podziwiać rzeźbę, wikliniarstwo, wyroby tkackie, hafty, krawiectwo, koronkarstwo, malarstwo i bibułkarstwo, origami, kwiaty z krepiny, techniki decoupage i wiele innych.

   XV jubileuszowe spotkanie było wyrazem wdzięczności dla wszystkich osób za zaangażowanie i trud włożony w wykonywanie misternych, małych i dużych dzieł sztuki oraz pracę na niwie społecznej, która jest wyrazem wzmacniania i utrwalania lokalnego dziedzictwa kulturowego w gminie.

   Oprawę muzyczną i program artystyczny przygotowali „Jagiellanie”, a poczęstunek panie z miejscowego KGW.

Komentarze