Odsłonili obelisk i posadzili drzewa

Autor: 26.10.2018 Nr: 43/2018
Wójt Daniel Krawiec posadził drzewko wspólnie z uczniami.
Wójt Daniel Krawiec posadził drzewko wspólnie z uczniami.

Gmina Przeworsk jest jedną z ponad stu w Polsce, która włączyła się do akcji sadzenia drzew z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Drzewka miododajne zostały posadzone w Świętoniowej wzdłuż alei przy placu obok kościoła.

Uroczystość rozpoczęła się akademią przed budynkiem szkoły w wykonaniu uczniów i w obecności wójta, pracowników urzędu, zaproszonych gości, a przede wszystkim społeczności Świętoniowej z najmłodszymi jej mieszkańcami, którzy dopiero uczą się patriotyzmu.

Podczas uroczystości wójt Daniel Krawiec, dyrektor szkoły Janusz Harpula i zaproszeni goście odsłonili kolejny w gminie obelisk dla upamiętnienia wielkiego zrywu wolnościowego. Obelisk przedstawia słup graniczny wyłaniający się z bryły kamienia, symbolizując tym samym odradzającą się Polskę po 123 latach niewoli.

   Druga część wydarzenia to piękna inicjatywa sadzenia drzewek. Po pierwsze, dla uczczenia w szczególny sposób tak ważnego jubileuszu w historii państwowości, i po drugie, z chęci zwrócenia uwagi Polaków na potrzebę troski o środowisko naturalne, która jest jedną z form nowoczesnego patriotyzmu. Drzewka posadzili obecni goście z wielką pomocą i zaangażowaniem uczniów szkoły. Była to bez wątpienia ważna lekcja patriotyzmu dla wszystkich.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane