Fantastyczny SPR JKS

Autor: ts 26.10.2018 Nr: 43/2018

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Czarno-niebieskie idą jak burza. – Ten zespół jest fantastyczny – mówili wychodzący po meczu kibice. Jarosławianki w piątym spotkaniu wygrały po raz piąty. Po raz piąty czyniąc to w tak znakomitym stylu. Mające ekstraligowe aspiracje katowiczanki, w składzie których gra dwie byłe reprezentantki Polski , podobnie jak wcześniejsze rywalki naszego zespołu nie miały nic do powiedzenia.

JKS JAROSŁAW – IMPERIUM KATOWICE 33-20 (18-8)

JKS: Backiel, Musakova, Kulpa - Turkalo 8, Strzębała 1, Shupik 6, Chundak 3, O. Szymborska 8, A. Szymborska 4, Luberecka 3, Wojtaszek, Kozdrowicz, Moszkowicz, Rygiel, Leżucha.

Imperium: Mazurczyk, Knapik – Sadowska  5, Łuczyk 1, Radlak 1, Kosmowska 1, Podzimowska 2, Zwierko 2, D. Krzysteczko 1, M. krzysteczko 3, Kawalec 2, Andrzejczyk 1, Jaroszewska 1.

Sędziowali: K. Jac i M. Wrona (Tarnów). Kary: 10 i 6 minut. Widzów: 650.

Nasz zespół dla odmiany pozwolił przyjezdnym pograć przez chwilę na samym początku meczu. W efekcie, po 4 minutach Imperium prowadziło 2-0. Najpierw celnie z 10 metra przymierzyła Aleksandra Jaroszewska, a za chwilę z karnego skutecznie rzuciła była kadrowiczka Kinga Sadowska. I to były ostatnie minuty w których przyjezdne wygrywały. Potem JKS „włączył” tryb, do którego już w tym sezonie zdążył przyzwyczaić swoich kibiców. Szczelna obrona, skuteczny atak przeplatany bardzo szybki kontrami pozwolił czarno-niebieskim szybko budować przewagę. W 10 minucie jarosławianki prowadziły 5-2, za chwilę 8-4, następnie 12-6 i 14-7. Dystans rósł dosłownie z minuty na minutę. Na przerwę JKS schodził z 10 bramkową zaliczką. W drugiej połowie dominacja gospodyń była niepodważalna a liczni kibice oglądali efektowne akcje Aleksandry Szymborskiej, Alony Shupik i Nataly Turkalo. W bramce znowu z bardzo dobrej strony zaprezentowały się wszystkie trzy bramkarki JKS-u. Niestety udany pojedynek kontuzją kolana okupiła Nicol Chundak, która została odwieziona do szpitala. – Myślę, że to był dobry mecz. Kibice nam pomagają, gramy dla nich, byli znakomici – podsumowała Natalya Turkalo, rozgrywająca JKS.

POZOSTAŁE WYNIKI: Varsovia - SPR Olkusz 33:30 (18:14); Sośnica Gliwice -  TS MKS San 36:17 (17:10); Otmęt Krapkowice - AZS UMCS Lublin 13:34 (6:19); Olimpia Beskid Nowy Sącz - AZS AWF Warszawa 28:28 k. 1:4 (15:14); MTS Żory - Wesoła Warszawa 24:23 (14:13).

1.            JKS                5            15            179-106

2.            Sośnica          5            12            147-107

3.            Varsovia         5            12            129-107

4.            Imperium       5            9            129-116

5.            AZS UMCS            5            9            130-118

6.            AZS AWF   5            8            149-147

7.            Wesoła          4            6            101-99

8.            Olkusz            4            6            122-122