Prezydentowa w Jarosławiu

Autor: ek 02.11.2018 Nr: 44/2018
Prezydentowa w Jarosławiu
Fot. D.Bereza

Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy odwiedziła 18 października jarosławską fundację Mukohelp, która pomaga chorym na mukowiscydozę.

Przyjazd Pierwszej Damy do samego końca utrzymywany był w tajemnicy. Spotkanie odbyło się bez udziału mediów. Wszystko po to, by uniknąć medialnego szumu i rozgłosu, które zazwyczaj towarzyszą tego typu wizytom. Celem podróży było spotkanie z podopiecznymi fundacji i ich rodzinami.

Agata Kornhauser-Duda, podczas wizyty w Jarosławiu zaznajomiła się z działaniami podejmowanymi przez fundację Mukohelp. Misją działającej od pół roku organizacji jest pomoc osobom chorym na mukowiscydozę. Jej głównym celem jest stworzenie ośrodka leczenia mukowiscydozy, gdzie będzie się to odbywało zgodnie z europejskimi standardami. Wszystko po to, by znacząco poprawić jakość i długość życia pacjentów.

– By to osiągnąć organizujemy Podkarpacki Bal Charytatywny na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę – mówi Monika Bartnik, prezes fundacji. – Dochód z biletów oraz ze zbiórki publicznej, która jest prowadzona podczas balu w formie licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców, zasila nasze konto. Do tej pory, za co jestem wdzięczna wszystkim darczyńcom, udało się nam zebrać ponad 220 tys. zł. Nasze działania będziemy kontynuować, bo potrzeby są ogromne – dodaje M. Bartnik.

 

Komentarze
Popularne