Jarosław. Tu będzie można oddychać

Autor: ek 02.11.2018 Nr: 44/2018
Jarosław. Tu będzie można oddychać
Fot. um

17 października w Centrum Kultury i Promocji odbyło się spotkanie w sprawie programu „Czyste Powietrze”

O tym, że Jarosław jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast Europy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Polski rząd ma jednak plany jak to zmienić. Zanieczyszczone powietrze w ciągu najbliższych lat może się oczyścić. Wszystko dzięki priorytetowemu programowi „Czyste Powietrze”, który właśnie rozpoczął swoje funkcjonowanie

   17 października w Centrum Kultury i Promocji  w Jarosławiu odbyło się spotkanie, podczas którego omówione zostały główne założenia programu. W spotkaniu uczestniczyli właściciele budynków mieszkalnych, którzy planują realizację inwestycji polegających na wymianie źródeł ciepła oraz innych elementów kompleksowej termomodernizacji budynków mieszkalnych. Spotkanie prowadził Łukasz Kucab. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

   Program priorytetowy „Czyste Powietrze” koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

   Program „Czyste Powietrze” daje możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

 

Komentarze
Popularne