Pościg za 19-latkiem

Autor: ek 02.11.2018 Nr: 44/2018

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą toyoty, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 19-latek nie posiadał prawa jazdy. Za swój czyn odpowie karnie.

Kilka dni temu, funkcjonariusze drogówki zauważyli toyotę wyjeżdżającą z jednej z jarosławskich myjni samochodowych. Młody mężczyzna, kierujący tym pojazdem, na widok radiowozu wykonywał nerwowe ruchy, a także zasłaniał twarz ręką. Sytuacja wzbudziła podejrzenie policjantów. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej.

– Kierujący jednak nie zatrzymał się. Przyspieszył i zaczął uciekać. Poruszając się z dużą prędkością, popełnił szereg wykroczeń. Stwarzał realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu – mówi Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu.

Podczas ucieczki mężczyzna zjechał na drogę gruntową, a następnie w pole kukurydzy, gdzie policjanci stracili go z oczu. Poszukiwania doprowadziły do odnalezienia pojazdu w miejscowości Ostrów.

– Przy pojeździe znajdował się mężczyzna, który posiadał przy sobie kluczyki do samochodu. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie wykazały, że obecny na miejscu mężczyzna nie kierował pojazdem w chwili ucieczki. Kierującym toyotą, który uciekał przed policyjnym patrolem, był 19-letni mieszkaniec Jarosławia, kolega zatrzymanego na miejscu mężczyzny - dodaje.

Po sprawdzeniu okazało się, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

   Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Popularne