Mistrz się rozkręca

Autor: ts 02.11.2018 Nr: 44/2018

TENIS STOŁOWY – SUPERLIGA: Z meczu na mecz rozkręca się zespół Mistrza Polski, drużyna jarosławskiego Kolpinga. Podopieczni Kamila Dziukiewicza w piątej i szóstej kolejce LOTTO Superligi pewnie pokonali w Ostródzie tamtejsze Morliny 3:0, a przed własną publicznością odprawili 3S Polonię Bytom 3:1.

W obu pojedynkach to Kolping FRAC był faworytem. W Ostródzie po punkcie zdobyli: Tomas Konecny, Kou Lei oraz Piotr Chodorski. Chińczyk z ukraińskim paszportem pokonał bez straty seta Kamila Dziadka, a popularny „Chodor” odprawił w trzech setach Marco Gollę. Z kolei Konecny pokazał siłę spokoju i ogromne doświadczenie w pojedynku z Kacprem Petasiem. Czech przegrywał już 0:2 z Polakiem, ale potrafił odwrócić losy spotkania wygrywając 3:2.- Czasem tak się zdarza, że zawodnik potrzebuje dłuższej chwili, by wejść w odpowiedni rytm. Tomas Konecny „obudził się” w odpowiednim momencie i chwała mu za to. Ostatecznie zawodników rozliczam za zwycięstwa, a nie za styl – tłumaczy menedżer Kamil Dziukiewicz. Z kolei przed własną publicznością jarosławianie zmierzyli się z 3S Polonią Bytom i nie zawiedli kibiców wygrywając z ekipą z Górnego Śląska 3:1. Punkt honorowy dla gości zdobył dobrze znany na Podkarpaciu Robert Floras, który ograł Piotra Chodorrskiego 3:1.- Bytomianie w tym sezonie pozytywnie zaskakują. Na tę chwilę są na szóstym miejscu w LOTTO Superlidze. To był wyjątkowy mecz dla Konecnego, bo pierwszy raz zagrał przeciwko swojemu byłemu klubowi. Spisał się znakomicie, bo w swoim pojedynku pokonał rodaka Antonina Gavlasa 3:1 – powiedział Dziukiewicz.

Morliny Ostróda - Kolping FRAC Jarosław 0:3

Kacper Petaś - Tomas Konecny 2:3 (11:8, 11:9, 8:11, 7:11, 5:11)

Kamil Dziadek - Kou Lei 0:3 (2:11, 7:11, 8:11)

Marco Golla - Piotr Chodorski 0:3 (7:11, 7:11, 4:11)

PKS Kolping FRAC Jarosław - 3S Polonia Bytom 3:1

Kou Lei - Mateusz Gołębiowski 3:1 (11:9, 11:9, 10:12, 11:8)

Tomas Konecny - Antonin Gavlas 3:1 (11:6, 11:5, 9:11, 15:13)

Piotr Chodorski - Robert Floras 1:3 (10:12, 11:7, 6:11, 11:13)

Kou Lei - Antonin Gavlas 2:0 (11:5, 11:8)