Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Autor: ek 09.11.2018 Nr: 45/2018
Międzynarodowy Dzień Krajobrazu
Fot. org.

Wykłady na temat aranżacji i form ogrodów, degustacja potraw z nutą roślin jadalnych, a także spacery krajobrazowe – tak w wielkim skrócie opisać można obchody Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Innowacyjnych oraz szkół podstawowych z Jodłówki, Pruchnika i Przeworska.

W dniu 20 października uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu włączyli się w obchody Trzeciego Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.

   Wydarzenie rozpoczął wykład przygotowany przez uczennice Technikum pt. ,,Krajobraz ogrodu”. Kulinarnym punktem przedsięwzięcia była degustacja produktów z nutą roślin jadalnych w krajobrazie. Do głównych atrakcji dnia należały: spacery krajobrazowe po Jarosławiu z przewodnikami PTTK, zwiedzanie Podziemnego Przejścia Turystycznego w Jarosławiu, ekspozycji muzealnych w  Kamienicy Orsettich i spacer krajobrazowy Ścieżką Przyrodniczo-Dydaktyczno-Dendrologiczną Pawłosiów – Park Podworski.

   Tegoroczny Dzień Krajobrazu nawiązywał również do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Podczas spaceru krajobrazowego uwzględniono miejsca będące świadkami historii, krajobrazy pamięci - miejsca szczególne dla lokalnej społeczności, małej ojczyzny, w których jest zapisana pamięć o ludziach i wydarzeniach, a które są naszym dziedzictwem historycznym – mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

   Gościem honorowym była architekt dr inż. Joanna Figurska-Dudek reprezentująca Instytut Inżynierii Technicznej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

   W obchodach wzięła również udział młodzież ze Szkół Podstawowych: w Jodłówce, nr 1 w Pruchniku i nr 2 w Przeworsku.

Komentarze
Popularne
Komentowane