Poświęcono tablicę

Autor: ek 16.11.2018 Nr: 46/2018
Poświęcono tablicę

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się również w najmniejszych miejscowościach powiatu. W Więckowicach odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą żołnierzom uczestniczącym w I wojnie światowej.

Tablicę odsłonił Tomasz Kotliński, wójt Gminy Roźwienica w asyście Wandy Frendo i Henryka Prasoł (potomków osób, którzy brali udział w I wojnie światowej). Jej poświęcenia dokonał ks. Mariusz Marciniec, proboszcz parafii w Tuligłowach. Poszczególne delegacje złożyły kwiaty.

   Uroczystość odbyła się w jednej z najmniejszych miejscowości powiatu jarosławskiego. Więckowice zamieszkuje bowiem 180 osób. Głównymi inicjatorami pomysłu byli: Damian Prasoł, prezes OSP i Piotr Kubicki, naczelnik OSP. W przygotowaniu uroczystości strażakom pomagały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Ostatnie wydarzenia są kolejnym przykładem aktywności Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach. Dzięki zaangażowaniu strażaków doszło do odnowienia cmentarza cholerycznego i uhonorowania wszystkich strażaków pamiątkowymi medalami za ich służbę dla wioski .

Komentarze
Popularne
Komentowane