Marzy o stworzeniu muralu

Autor: ek 23.11.2018 Nr: 47/2018
Paweł Kondrat ps. „Heretyk” jest samoukiem. Inspiracje czerpie z miasta, zachwyca go piękno starych kamienic.
Paweł Kondrat ps. „Heretyk” jest samoukiem. Inspiracje czerpie z miasta, zachwyca go piękno starych kamienic.

Paweł z Jarosławia od dziecka pasjonuje się malarstwem. Marzy o stworzeniu muralu, który wprawiałby w zachwyt turystów.

Paweł jest samoukiem. Maluje od najmłodszych lat. W swoim dorobku posiada wiele prac ukazujących piękno jarosławskich kamienic. Chciałby jednak pójść o krok dalej.

– Chciałbym stworzyć mural, abstrakcję, która przyciągałaby wzrok, a równocześnie wprawiała w zachwyt turystów. W dużych miastach podejmowanych jest wiele takich inicjatyw, których u nas się nie praktykuje. A szkoda, bo taki mural mógłby stanowić nieocenioną wizytówkę miasta czy okolicy. Wiele kamienic, czy budynków w Polsce jest opatrzona muralami. Dlaczego w Jarosławiu tego nie ma – mówi Paweł Kondrat ps. „Heretyk”. – Naokoło jest tyle ścian, które można by wykorzystać. Z mojej perspektywy jest to o wiele ciekawsze rozwiązanie, niż najpiękniej wykonana elewacja – wyjaśnia mężczyzna.

   Główną przeszkodą dla powstania muralu jest brak środków finansowych, potrzebnych na pokrycie wydatków z nim związanych.

– Gdyby znalazł się ktoś, kto pokryje wydatki związane z zakupem farb oraz udostępni miejsce, które można by zagospodarować, pierwszy mural mógłbym wykonać bezpłatnie. Może potem wraz z kolejnymi projektami znajdą się osoby, które docenią to co robię i zechcą zapłacić za moją pracę – mówi Paweł podkreślając równocześnie, że  bardzo niewiele jest miejsc, gdzie lokalni artyści mogą dać upust swojej twórczości.

– Trzeba oczywiście odróżnić artystę, od osoby która po spożyciu alkoholu idzie pobazgrać – wyjaśnia. – Ja chciałbym zająć się tym na co dzień – mówi.

   Paweł ma sporo pomysłów. Chce aby, to miasto stawało się coraz piękniejsze. Ma nadzieję, że znajdzie się odważna osoba, która mu to umożliwi. My również żywimy takie nadzieje i trzymamy kciuki.

Komentarze
Popularne
Komentowane