Mieszkańcy DPS sadzili drzewka

Autor: ek 23.11.2018 Nr: 47/2018
Mieszkańcy DPS sadzili drzewka
Fot. org.

Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy oraz przybyli goście sadzili drzewka na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatorem akcji w powiecie był starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Dom Pomocy Społecznej w Sośnicy otrzymał 100 sadzonek miododajnych drzew w ramach realizowanej przez Samorząd Województwa Podkarpackiego akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wśród nich znalazły się klony, akacje, grusze, śliwy, jabłonie i wiśnie.

– Ta wspaniała inicjatywa ma podwójny wymiar. Z jednej strony tworzy się żywe pomniki upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, a z drugiej wyraża troskę o środowisko naturalne, o bioróżnorodność i rozwój pszczelarstwa poprzez sadzenie drzew miododajnych - zauważyła Joanna Szałyga, dyrektor DPS.

   Wydarzenie miało niezwykle uroczysty charakter. Kapelan Domu, ks. Stefan Kołodziej, poświęcił drzewka i pobłogosławił wszystkich zaangażowanych w tę ideę. Inauguracji nasadzeń dokonali: Marek Kisielewicz, członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno, Małgorzata Lichwa, radna oraz Joanna Szałyga, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy.

   Każdy z uczestników udekorował posadzone drzewko tabliczką z własnym imieniem. I tak w pobliżu Domu pięknie prezentują się drzewka o imionach: Marek, Bogdan, Tadeusz, Małgorzata, Stefan, Joanna, Ryszard, Roman, Julian, itd.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane