Świętowali dzień seniora

Autor: 30.11.2018 Nr: 48/2018
Świętowali dzień seniora

Seniorzy z Przeworska obchodzi swoje święto 15 listopada. Z tej okazji, w sali starostwa powiatowego odbyło się spotkanie integracyjne. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Przeworsku. To jedna z większych organizacji na terenie miasta.

Dzień Seniora to szczególne święto – święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Pielęgnują tradycję, niosą ciepło i zrozumienie. W spotkaniu z okazji święta seniorów udział wzięli członkowie Koła i zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitał przewodniczący Tadeusz Bącal, który złożył wszystkim przybyłym życzenia i podsumował działalność organizacji. W tym szczególnym dniu, życzenia zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha i spełnienia wszystkich marzeń złożyli seniorom zaproszeni goście, m.in. starosta Zbigniew Kiszka, sekretarz UM Agnieszka Zakrzewska i wójt gm. Przeworsk Daniel Krawiec. Właściciel apteki Suliman Harsan wraz z Adamem Zabłockim wręczyli seniorom zdrowotne upominki.

   Uroczystość uświetniły programem artystycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, w którym nawiązały do 625. rocznicy nadania praw miejskich dla Przeworska oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Piękne piosenki i wiersze oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wielu emocji.

Komentarze
Popularne
Komentowane