Lear odpowiada na obawy pracowników

Autor: erka 30.11.2018 Nr: 48/2018
Lear odpowiada na obawy pracowników

Firma Lear Corporation Polska a także nasz zakład w Jarosławiu, dostosowuje swoją produkcję do zmieniających się warunków biznesowych. O planach dotyczących naszej działalności i przyszłych aktywnościach pracownicy są informowani na bieżąco podczas spotkań z załogą - zapewnia Andrzej Narolski, dyrektor Zakładu Lear Corporation Poland/ Oddział w Jarosławiu.

- Nasza firma, jako największy pracodawca wśród dostawców w branży motoryzacyjnej w Polsce zatrudnia obecnie ok. 10 000 pracowników w 6 zakładach produkcyjnych i 2 centrach rozwojowych. Jesteśmy dostawcą nowoczesnych komponentów dla wszystkich największych producentów samochodów na świecie i taki poziom zatrudnienia wynika z realizacji bieżących zamówień oraz planów produkcyjnych. Oddział w Jarosławiu jest prężnym zakładem specjalizującym się głównie w produkcji poszyć siedzeń samochodowych klasy premium, a stan zatrudnienia pracowników produkcyjnych ulega wahaniom, w zależności od potrzeb naszych klientów. Aktualnie Firma Lear Corporation Polska w Jarosławiu zatrudnia około 2 800 osób i jest największym pracodawcą na lokalnym rynku. Nasza firma została certyfikowana jako Top Employers Polska 2018! Znaleźliśmy się w gronie  48 firm w Polsce i jako jedna z 4 firm branży motoryzacyjnej. W 2018 roku otrzymaliśmy również wyróżnienie „Lear Corporation Poland – Przyjaznym Miejscem Pracy” od pracowników Agencji Pracy Tymczasowej Manpower - wyjaśnia dyrektor.

Wynika z tego, że pracownicy są zorientowani w planach zakładu, a wahania w zatrudnieniu wynikają z sytuacji na globalnym rynku motoryzacyjnym.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze
Popularne