Ślubowanie radnych, zaprzysiężenie burmistrza

Autor: 30.11.2018 Nr: 48/2018
Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie.
Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie.

W środę, 21 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Przeworska VIII kadencji. Radni oraz burmistrz złożyli ślubowanie. Wybrano przewodniczącego rady.

Podczas obrad zadecydowano, że przewodniczącym rady zostanie Tomasz Majba z Komitetu Wyborczego Wyborców Leszka Kisiela, dla którego to już trzecia z kolei kadencja. Poparło go 15 radnych. Wiceprzewodniczącymi zostali Marek Janisz i Lesław Gmyrek, którzy także startowali z komitetu burmistrza. Pierwszy z wymienionych stanął również na czele nowo utworzonego Klubu Radnych „Razem dla Przeworska”. Zaprzysiężenie złożył tego dnia burmistrz Leszek Kisiel, dziękując wyborcom za zaufanie i oddane głosy, a współpracownikom za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju miasta. Zapewnił o dalszym jego rozwoju i nowych inwestycjach. Poinformował o projekcie budżetu na 2019 rok, który oceniać i konsultować będzie już nowa rada miasta.

   Podczas pierwszej sesji radni po raz pierwszy głosowali imiennie przy użyciu sprzętu elektronicznego. Odtąd każda sesja będzie właśnie tak wyglądać.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane