Poświęcenie sztandaru i obchody dla Niepodległej

Autor: ek 30.11.2018 Nr: 48/2018
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Muninie sławią Niepodległą.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Muninie sławią Niepodległą.

13 listopada w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Muninie odbyły się gminne  obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość była doskonałą sposobnością do nadania szkole sztandaru.

Obchody zainaugurowała Msza św., podczas której bp Stanisław Jamrozek poświęcił nowy sztandar szkoły. Po eucharystii uczestnicy tej uroczystości oraz delegacje pocztów sztandarowych udali się do budynku szkoły, gdzie odśpiewali hymn państwowy i odbyło się nadanie sztandaru szkole. Lucyna Świtlicka-Paprocka, dyrektor placówki, w swoim przemówieniu wielokrotnie podkreślała, jak wielki bohater patronuje tej placówce.

– Patriotyzm, szacunek dla narodowej tradycji , wierność własnemu narodowi, ojczystej ziemi to wartości, którym przez całe życie służył Tadeusz Kościuszko – mówiła L. Świetlicka-Paprocka.

Jego doniosłą rolę w ratowaniu ojczyzny, a także umiłowanie dla nauki, hart ducha i szacunek dla drugiego człowieka podkreślali w swoich przemówieniach również zaproszeni goście, m. in. Roman Kałamarz, wójt Gminy Jarosław, Dorota Kaleta, wizytator Kuratorium Oświaty oraz Marian Czech. Prelegenci mówili również o drodze Polaków do niepodległości, o pełnej poświęcenia walce o jej wolność.

  Obchody zakończyły się uroczystą okolicznościową akademią przygotowaną przez uczniów tej szkoły.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane