Śpiewają od 20 lat

Autor: 30.11.2018 Nr: 48/2018
Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa ma już 20 lat.
Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa ma już 20 lat.
Fot. T. Chrobak

Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa świętował 20 lat istnienia i działalności.  Głównym motorem jego działalności była Helena Kasperska, zwana przez wszystkich „Cioteczką”. Jubileusz odbył się 17 listopada w remizie OSP w otoczeniu przyjaciół i zaproszonych gości.

Zaczęło się od niej – od „Cioteczki”, bo tak nazywano Helenę Kasperską. Ona była skarbnicą piosenek, kolęd i pastorałek. Sama w 1999 r. wyśpiewała pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, dlatego i innych zachęcała do krzewienia kultury. A Rożniatów chciał śpiewać! Spotkanie inauguracyjne odbyło się jesienią 1998 r. z inicjatywy ówczesnego kierownika Domu Kultury Anny Niemczak i sołtysa wsi Bolesława Bluczaka, który został później kierownikiem zespołu.

   Na przestrzeni dwudziestu lat w zespole śpiewali: Helena Kasperska, Zofia Bluczak, Anna Stęc, Zofia Szczygieł, Zofia Paryła, Krystyna Ździebło, Elżbieta Dugiełło, Maria Gąsior, Helena Stęc, Teresa Weselak, Zofia Czura, Barbara Kucza, Bolesław Bluczak, Stanisław Stęc, Józef Boratyn i Stanisław Bluczak. Jeździli na przeglądy, festiwale, zdobywali nagrody. Promowali gminę i województwo. W dniu jubileuszu otrzymali moc podziękowań za wszystkie lata działalności. Nie zabrakło widowiskowego koncertu.

   Z okazji okrągłego jubileuszu Centrum Kultury w Zarzeczu przygotowało pamiątkową publikację pt. „Dwadzieścia lat Zespołu Śpiewaczego z Rożniatowa”, którą otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania.

 

Komentarze
Popularne