Przekazanie władzy w Radymnie

Autor: ek 30.11.2018 Nr: 48/2018
– Jestem niezmiernie zaszczycony, że mogę objąć urząd burmistrza Radymna – mówił Mieczysław Piziurny po złożeniu ślubowania.
– Jestem niezmiernie zaszczycony, że mogę objąć urząd burmistrza Radymna – mówił Mieczysław Piziurny po złożeniu ślubowania.

22 listopada po raz pierwszy zebrała się nowa Rada Miasta Radymna. Sesja była okazją do złożenia ślubowania oraz wyboru przewodniczącego rady miasta.

Do czasu wyboru przewodniczącego rady miasta obrady prowadził Zygmunt Marciak. Początkowym elementem spotkania było złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych oraz wybór komisji skrutacyjnej. Na przewodniczącego rady miasta zgłoszono dwóch kandydatów: Andrzeja Packa i Janusza Sobejkę. Pierwszego z kandydatów poparło 9 osób, drugiego - 5. Jeden z głosujących wstrzymał się od głosu. Tak więc, w wyniku tajnego głosowania przewodniczącym rady miasta został Andrzej Pacek, który podziękował wszystkim za obdarzone zaufanie.

– W pierwszych słowach chciałbym podziękować naszym wyborcom. To dzięki nim i dla nich tutaj jesteśmy. Ze swej strony obiecuję, że dołożę wszelkich starań, żeby z tego zaszczytnego obowiązku wywiązywać się w sposób rzetelny, pracować sumiennie i uczciwie mając na względzie dobro całej Rady, jak i wszystkich mieszkańców Radymna – mówił.

   Wiceprzewodniczącą rady miasta została Joanna Burbeło, której kandydaturę poparło 12 spośród 15 głosujących.

Ważnym elementem sesji było złożenie ślubowania nowego burmistrza. Przez następne pięć lat tę zaszczytną funkcję będzie pełnił Mieczysław Piziurny, który w drugiej turze wyborów pokonał swego kontrkandydata Krzysztofa Indrę.

– Jestem niezmiernie zaszczycony, że mogę objąć urząd burmistrza Radymna – mówił Mieczysław Piziurny dziękując równocześnie wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach, a także tym, którzy trwali przy nim w czasie kampanii.

– Dzięki ludziom, których skupiłem wokół siebie udało mi się przekonać mieszkańców do mojej wizji funkcjonowania miasta. Mam pięć lat żeby przekonać pozostałych – mówił M. Piziurny zachęcając jednocześnie mieszkańców do współdecydowania o losach miasta. – Zachęcam wszystkich, którzy mają jakiś pomysł, aby rozmawiali ze mną. Deklaruję, że wszystkich wysłucham i każdego uszanuję. Chcę również zapewnić, że do funkcji burmistrza podchodzę bardzo poważnie i odpowiedzialnie  – mówił.

   Nowy burmistrz podziękował również Krzysztofowi Romanowi, dotychczasowemu burmistrzowi Radymna, za zmiany, które w ciągu ostatnich czterech lat dokonały się w mieście. Za trud ciężkiej pracy dla tego miasta dziękowali mu także radni oraz mieszkańcy.

Krzysztof Roman będzie pełnił funkcję burmistrza miasta i gminy Tuliszków w powiecie tureckim (woj. wielkopolskie).

 

Komentarze
Popularne
Komentowane