Promocja XXIV Rocznika SMJ i IV Rocznika Młodych

Autor: ek 30.11.2018 Nr: 48/2018
Egzemplarze nowych publikacji wręczył Tadeusz Słowik, prezes SMJ.
Egzemplarze nowych publikacji wręczył Tadeusz Słowik, prezes SMJ.
Fot. smj

15 listopada w Wielkiej Izbie im. Romualda Ostrowskiego odbyła się promocja XXIV tomu Rocznika SMJ oraz IV tomu Rocznika Młodych.

Miłośników, sympatyków oraz badaczy dziejów zgromadziła promocja dwóch publikacji, które ukazały się ostatnio na rynku wydawniczym. Mowa o XXIV Roczniku SMJ i IV Roczniku Młodych. O procesie ich powstawania oraz zmianach, jakie się w nich dokonały opowiedziała Barbara Kościelny. Z kolei treść artykułów przybliżyli sami autorzy. Otrzymali oni również egzemplarze nowo wydanych publikacji.

   IV Rocznik Młodych został w całości poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zamieszczono w nim również prace nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu „Zlot Gwiaździsty. Śladami Przeszłości”.

   Zaś w kolejnym tomie Rocznika SMJ możemy przeczytać m.in. o odzyskaniu niepodległości w Jarosławiu i regionie w latach 1917-1920, Kaszyczanach w szeregach legionistów walczących o odzyskanie utraconej przed 123 laty niepodległości, jarosławskich rzemieślnikach, trudniących się stolarką drzwiową, wielokulturowości mieszkańców Jarosławia w okresie II Rzeczypospolitej oraz o wynikach badań archeologicznych w krypcie kościoła pw. św. Jana w Sieniawie.

   Publikacje są dostępne w siedzibie Stowarzyszenia SMJ (Rynek 11) oraz w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturalnej Jarosławia (Rynek 5). Powstały dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Jarosław.

    Za pomoc przy powstawaniu publikacji dziękowano pracownikom Instytutu Pamięci Narodowej o. Rzeszów: Tomaszowi Berezie za konsultację redakcyjną oraz dr Marcinowi Bukale za opinię wydawniczą.

Komentarze
Popularne
Komentowane