Pożar w zakładzie produkcji mebli

Autor: 30.11.2018 Nr: 48/2018
Pożar w zakładzie produkcji mebli
Fot. KP PSP Przeworsk

Na terenie zakładu produkcji mebli w Przeworsku doszło do pożaru. Zdarzenie miało miejsce 21 listopada ok. godz. 20.00. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że wystąpił pożar pyłu drzewnego w instalacji odpylania maszyn znajdującej się na zewnątrz hali produkcyjnej, pożarem objęty był również fragment ściany i dachu hali produkcyjnej – informuje mł. bryg. Tomasz Dzień, zastępca komendanta powiatowego PSP w Przeworsku.

   Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, wykorzystali również kamerę termowizyjną w celu ustalenia ognisk pożaru, ukrytych pomiędzy blachami ocieplenia oraz przewodach instalacji odpylania maszyn. Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpili do częściowych prac rozbiórkowych elementów instalacji, fragmentu dachu i ocieplenia hali, w których wykryto zarzewia ognia.

   Na miejscu pracowało 37 strażaków z PSP w Przeworsku oraz zastępów OSP z terenu powiatu przeworskiego – Kańczugi, Urzejowic, Sieniawy i Mirocina. Przyczyny powstania pożaru sprawdza policja.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane