25 lat Galerii Rynek 6

Autor: ek 30.11.2018 Nr: 48/2018
Tego dnia nagrodzono artystów, którzy zaprezentowali swoje prace.
Tego dnia nagrodzono artystów, którzy zaprezentowali swoje prace.
Fot. MOK

Przedstawicieli władz i instytucji kultury, artystów, uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu, a także miłośników sztuki zgromadziły uroczystości zorganizowane z okazji 25-lecia Galerii Rynek 6.

Przez 25 lat w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu mogliśmy podziwiać prace wielu znamienitych artystów, tworzących w różnych dziedzinach sztuki. Przez mury galerii przewinęły się setki wystawiających i tysiące oglądających. Galeria jest bowiem miejscem, do którego wszyscy chętnie wracamy. Jej niepowtarzalny klimat w dużej mierze tworzą sami artyści. Prace 25 z nich zawierała przygotowana na tę okoliczność ekspozycja. Podczas ostatniego wernisażu swoje prace zaprezentowali: Renata Wota-Cywicka, Halina McCormack, Maria Ferenc, Marita Benke-Gajda, Maria Siuta-Górecka, Jadwiga Maria Jarosiewicz, Irena Oryl, Danuta Robaszewska-Pawlik, Elżbieta Maria Piekarska, Maria Piśko, Lena Szuba, Helena Płoszaj-Wodnicka, Agata Woźniak-Niemkiewicz, Teresa Ulma, Henryk Cebula, Jan Ferenc, Henryk Górecki, Stanisław Górecki, Jan Krzysztof Hrycek, Jerzy Plucha, Stanisław Sobczyk, Jacek Michał Szpak, Jan Szpyt, Józef Szuba i Stanisław Świeca.

   Galeria powstała w 1992 roku. O jej początkach opowiedział Henryk Cebula oraz Jan Ferenc. Mężczyźni podzielili się z uczestnikami spotkania wspomnieniami dotyczącymi jednego z pierwszych wernisaży, który odbył się w tym miejscu.

   Podczas wernisażu nie obyło się bez okolicznościowych przemówień, gorących podziękowań oraz życzeń na przyszłe lata działalności. Wydarzenie uświetnił występ Justyny Woty, solistki MOK.

– Galeria to specyficzne miejsce. Miejsce, które ciepło wspominają zarówno osoby, które wystawiają prace jak również osoby, które gościły w naszej galerii jako widzowie. To wy szanowni artyści współtworzycie to miejsce – podkreślała podczas uroczystości Marzena Stęc, opiekun Galerii Rynek 6.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane